in

izipizi ekran gözlüğü yorumları | Mavi ışıkta işe yarıyor mu?

izipizi ekran gozlugu yorumlari mavi isikta ise yariyor mu 1
izipizi ekran gozlugu yorumlari mavi isikta ise yariyor mu 1

Izipizi ekran gözlüğü yorumları, bilgisayar, telefon ve tablet başında çok zaman geçiren ve mavi ışığa maruz kalan kişilerin temin edip kullanmak için merak ettiği konuların başında gelmektedir. Mavi ışık yüzünden göz ağrıları çeken, sancılardan sıkılan, gözünü korumak isteyen kişiler izipizi ekran gözlüğü yorumlarını araştırma içerine giriyorlar. Biz de sizler için bu yazımızda tüm yönleriyle izipizi ekran gözlüklerini inceleyip sunmaya çalıştık. Hazırsanız başlayalım.

izipizi ekran gözlüğü yorumları | Mavi ışıkta işe yarıyor mu?
izipizi ekran gözlüğü yorumları | Mavi ışıkta işe yarıyor mu?

Mavi ışık nedir?

Mavi ışık, insan gözünün görebildiği en yüksek enerjiye sahip ışık türü olup neredeyse tüm ışıkların 3’te birini oluşturmaktadır. Bu kadar yoğun ve yüksek bir güce sahip olan mavi ışıktan en çok bilgisayar, telefon, tablet, televizyon gibi cihazların başında zaman geçirenler etkilenir.

Mavi ışığın zararları nelerdir?

Mavi ışığın birçok insan üzerinde uzun süreli maruz kalma sonucunda ciddi zararlar meydana getirdiği bilinmektedir. Bunların başında göz yorgunluğu, göz ağrısı ve göz kuruluğu problemleri gelmektedir. Bu şikayetlerin artması durumunda mavi ışıktan korunma yollarına yönelmek gerekmektedir. Peki mavi ışıktan nasıl korunuruz?

Mavi ışıktan korunma yolları

Mavi ışıktan korunmak ve zararlarından bir kurtulmak için yapılması gereken bazı gereklilikler bulunmaktadır. Bunların başında, günümüz teknolojik cihazlarından telefon, bilgisayar, televizyon gibi aletlerde geçirilen zamanın kısaltılması gerekmektedir. Elektronik cihazların başında geçirilen zaman ne kadar kısaltılırsa mavi ışığın zararlarından o kadar kurtulmak mümkün olabilmektedir.

Eğer süreklilik arz eden ve iş icabı devamlı elektronik cihazların başında bulunması gereken kişiler varsa bunların da maksimum 30 dakikada bir ara vererek gözlerini dinlendirmesi gerekmektedir. Yoksa göz yorgunluğu ve göz kuruluğu şikayetleri baş göstermeye başlayacaktır. Mavi ışıktan korunmak için denenebilecek bir diğer yöntem ise ekran gözlüğü kullanmaktır. Ekran gözlükleri mavi ışığın insanlara vereceği zararı minimuma indirebilecek camlara sahiplerdir.

https://boyleyap.com/sol-gozun-segirmesi-ne-anlama-gelir/

Ekran gözlüğü nedir?

Günlük hayatta çok sık olarak telefon, bilgisayar, tablet veya televizyon karşısında bulunan insanlar göz yorgunluğu, göz ağrısı ve sancılar çekerler. Hatta gözlerinde kaşıntı meydana gelenler de olabilir. Bunun en önemli sebebi akıllı ve elektronik cihazların yaydığı mavi ışıktır. Mavi ışıktan korunmak için ekran gözlüğü üretilmiştir ve bunun diğer adı da mavi ışık korumalı gözlüktür.

Birden fazla ekran gözlüğü modeli bulunmakta olup dünyada bu teknolojinin öncülerinden olan ve yaygın olarak tercih edilen marka Izipizi ekran gözlüğüdür. Izipizi ekran gözlüğü çeşitleri çok sayıda olup farklı model ve çerçeve seçenekleri ile insanların tercih alanlarını genişletebilmektedir.

Izipizi ekran gözlüğü

Ekran gözlükleri arasında yaygın kullanılan modellerin başında gelen izipizi ekran gözlüğü (mavi ışık korumalı gözlük) LED ekranların, akıllı telefonların, bilgisayarların başında zaman geçiren insanların mavi ışıktan korunmasına büyük oranla katkı sağlamaktadır. Sizleri için bu gözlüğün detaylarına yer vermeye çalışacağız.

Izipizi ekran gözlüğü faydaları

  • LED ekran diye tabir edilen akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve televizyonların yaydığı zararlı mavi ışığın %40’ını filtreleyen lenslerle donatılmıştır. Bu sayede ciddi oranla mavi ışıktan korunma sağlar.
  • Gözlerin korunmasına fayda sağlar.
  • Göz kuruluğunu engeller.
  • Göz yorgunluğu ve göz ağrıları şikayeti yaşayanların günlük hayatta rahatlamasını sağlar.
  • Dünyanın her yerinden temin edilebilir ve Türkiye’de de ciddi bir pazara sahiptir.
  • Gözlüğün kolları esnek olup çerçevesi kauçuktan üretilmiştir.
  • 89/686/EEC sayılı AP Konsey direktifine ve TS EN ISO 12312-1 standartlarına uygun olarak üretimi devam etmektedir.

Izipizi ekran gözlüğü fiyatı

Izipizi ekran gözlüğü satın almak isteyen kişiler hem optik mağazalardan hem de internet ortamından kolaylıkla satın alma işlemini gerçekleştirebilir. Bu noktada sizler için bir piyasa araştırması gerçekleştirdik.

Izipizi’nin resmi sitesi üzerinde satışlar ortalama olarak 500₺ aralığında bir fiyatlanmaya sahiptir. Yani izipizi ekran gözlüğü fiyatını 490 ile 550 Türk lirası arasında bir fiyata temin edebiliyorsunuz. Türkiye’ye de kargoları bulunan izipizi’de ücretsiz kargo 599₺ üzeri alışverişlerde ücretsiz adrese teslim imkanı bulunmaktadır.

Türkiye’de satış yapan e-ticaret platformlarından Trendyol, buseterim.com.tr, PopCorner gibi sitelerde ise fiyat aralığı 550₺-700₺ arasında değişmektedir.

https://boyleyap.com/almanya-laptop-fiyatlari-nasil-alinir-2022/

izipizi ekran gözlüğü yorumları

Izipizi ekran gözlüğü yorumları satın alma işleminden önce büyük öneme sahip olmaktadır. Çünkü satın alma işlemini gerçekleştirmekte tereddüt edenlerin veya ilk kez böyle bir ürün kullanacak olup faydasını görüp göremeyecekler için kılavuz niteliği taşıyabilmektedir. Ama her ne şartla olursa olsun her ürünün her insana fayda sağlayabilme garantisi bulunmamaktadır. Nasıl ki Coronavirüs aşısı üretilmiş olup, birçok insanı korusa bile koruyamadığı pek çok insan da bulunmaktadır. Izipizi güneş gözlüğünün %40 oranla mavi ışığı azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmış ve standartlara uygun olarak üretilmiştir. Ama yine de temin etmeden önce göz yorgunluğu ve göz kuruluğu gibi şikayetleri doğrudan kesip kesemeyeceğini kestirmek mümkün olmayabilir. Bu noktada yapılacak en doğru davranış bir göz doktoruna görünmek olmalıdır.

İnternet ortamında izipizi ekran gözlüğü yorumları ile ilgili yaptığımız araştırma neticesinde elde ettiğimiz sonuçları sizler için sunuyoruz. Kullanan kişilerin büyük çoğunluğu etkisini gördüğünü ve gözlerinin yorulmasının azaldığını ifade ederken bazıları ise hiçbir faydasını görmediğini ve gereksiz olduğunu düşündüğünü ifade etmiş. Gereksiz olduğunu düşünenlerin büyük çoğunluğu yeni nesil cihazlar kullandığı için zaten cihazların ekranlarında Blue Filter özelliği bulunduğunu söylemiş. Şikayet Var platformu üzerinden yaptığımız incelemede de birçok vatandaşın gözlük sapı kırılması şikayeti ilettiği görülmüştür.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
dunyanin en degerli pasaportu 2021 turkiye kacinci sirada 1

Dünyanın en değerli pasaportu (Türkiye kaçıncı sırada?) 2021

hamilelikte abur cubur yemek 8 soruna sebep olur 1

Hamilelikte abur cubur yemek 8 soruna sebep olur!