in

41 Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Kocaeli Belediyesi

kocaeli belediyesi 41 kart basvurusu nasil yapilir1
kocaeli belediyesi 41 kart basvurusu nasil yapilir1

Kocaeli Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerine yardım ve destek olmak amacıyla başlattığı 41 Kart başvurusu nasıl yapılır noktasında tüm detayları içeren bu yazımızı okuyabilirsiniz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından geçim sıkıntısı çeken, maddi zorluklar yaşayan ve ekonomik desteğe ihtiyacı olan kişiler için 41 Kart projesi hayata geçirildi. Bu kartlara başvuru yapıp temin edebilmek için gerekli tüm detaylar yazımızda.

41 Kart Başvurusu Nasıl Yapılır
41 Kart Başvurusu Nasıl Yapılır

41 kart nedir?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen 41 kart projesi bir sosyal yardım kartıdır. İhtiyaç sahibi olan ve geçim zorluğu çeken tüm vatandaşlar bu karttan yararlanabilmektedir. Belediyenin birçok sosyal yardım projeleri olup, vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Bu projelerden biri olan 41 Kart başvurusu ile insanlar, gıda, giyim, bebek sütü, maddi yardım gibi birçok alanda anlaşmalı marketlerden kendilerine tanımlı olduğu şekliyle tüketim yapabilmektedir.

Belediye tarafından belirli zamanlarda ihtiyaç sahibi kişilerin 41 kartlarına yükleme yapılmaktadır. İhtiyaç sahipleri kartlarına yükleme yapılan bakiyeyi harcayabilmektedir.

41 kartı kimler alabilir?

Kocaeli’nde ikamet edip yoksulluk çeken, maddi zorluklar yaşayan, geçimini kıt kanaat sürdüren bütün vatandaşlar yararlanabilir. Bu kart ile temel ihtiyaçlarından olan market-gıda, yiyecek, kıyafet-giyecek, bebek süt ve bez ürünleri, anlaşmalı marketlerden alışveriş ve bunlar gibi daha pek çok alanda kullanılabilmektedir.

Başvuru nasıl yapılır?

Sosyal anlamda yardıma ihtiyacı olduğu düşünülen kişilere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından birçok sosyal yardım projesi düzenlenmektedir. Yıllardır 2.000.000 ‘u aşan nüfusu içerisinde birçok ihtiyaç sahibine katkı sunan belediyenin yeni hizmeti olan 41 Kart başvurusunu yapmak için öncelikle aşağıdaki belgelerin temin edilmesi gerekmektedir.

41 kart başvuru belgeleri nelerdir?

 1. 1 adet fakirlik belgesi (Muhtarlıktan alınacak),
 2. Aile bireylerinin nüfus cüzdan fotokopileri (Evde yaşayan tüm bireyler için),
 3. SGK hizmet dökümü ve provizyon sorgulaması (Evdeki 16 yaş ve üzeri tüm bireyler için e-devlet ya da SGK müdürlüklerinden kimlik ibrazı ile alınabilir),
 4. Emekli ise emekli maaş dökümü ve provizyon sorgulaması (e-devlet ya da SGK müdürlüklerinden kimlik ibrazı ile alınabilir),
 5. 1 adet başvuru dilekçesi

Belediyenin diğer sosyal yardımları için tıklayınız.

Yukarıdaki 5 madde halinde sıralanan belgelerin başvuru yapmak isteyen kişiler tarafından temin edilmesi gerekmektedir. Temin edilen bu belgeler en yakın Çözüm Masası’na gidilerek teslim edilmeli ve 41 kart başvurusu tamamlanmalıdır.

Başvuru ne zaman onaylanır?

41 kart başvurunuzun onaylanıp onaylanmaması sizin Çözüm Masası’na sunacağınız belgelerin doğruluğu ve gerçek ihtiyaç sahibi olup olmadığınızla ilgilidir. Yapılan her başvuru Sosyal Yardımları Değerlendirme Kurulu’ndaki uzman personel tarafından özenle incelenmekte ve tüm hususlar göz önünde bulundurularak gerçek ihtiyaç sahibine ulaşılmaya çalışılmaktadır. Çünkü her ne kadar yardıma ihtiyacı olan vatandaşların başvuru yapacağı bilinse de suistimallerin de olabileceği göz önünde bulundurulmaktadır. Bu doğrultuda kart başvuru sonucu gerekli denetim ve kontroller tamamlandıktan sonra açıklanmaktadır.

41 Kart Başvurusu Nasıl Yapılır
41 Kart Başvurusu Nasıl Yapılır

Kocaeli Belediyesi çözüm masası nerede?

Belediyenin birçok noktada çözüm masası bulunmaktadır. Bu çözüm masaları aracılığıyla halka daha fazla ulaşmayı ve yardım sağlamayı hedefleyen belediyenin bazı adres bilgileri aşağıdaki şekilde:

 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa, Karabaş, Sabancı Kültür Sitesi, Oramiral Salim Dervişoğlu Cd. D:No:78, 41040 İzmit/Kocaeli
 • Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kemalpaşa Salim Dervişoğlu Caddesi, Oramiral Salim Dervişoğlu Cd., 41200 Kocaeli
 • Karabaş Mah. Salim Dervişoğlu Cad. No:80 41040 İzmit / Kocaeli

Belediyeye veya çözüm masasına ulaşmak için aşağıdaki çağrı merkezi telefonları arayabilirsiniz:

 • Alo 153 (Kocaeli sınırları içerisinde)
 • 0262 318 10 00

41 kart başvuru sorgulama nasıl yapılır?

41 kart sorgulama için başvurunuzu Çözüm masaları aracılığıyla yaptıktan sonra başvurunuzun sonucunu öğrenmek ve hak kazanıp kazanmadığınızı bilmek amacıyla, başvuru anında sizlere bir başvuru numarası vermiş olmaları gerekmektedir. Bu numarayı şu adrese girerek ilgili alana yazıp başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz belediyenin çağrı merkezi iletişim adresleri aracılığıyla ulaşım sağlayarak detayları öğrenmeniz mümkün. 41 kart almaya hak kazanan kişilerin kartlarına yükleme yapıldıktan sonra harcama yapabilmektedir.

Belediyenin diğer sosyal yardımları

Sosyal yardımlarına ara vermeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 41 kart başvurusundan farklı olarak aşağıdaki şekilde daha birçok sosyal yardım hizmeti bulunmaktadır.

 • Sosyal Doku Projesi
 • Sevgi Mağazaları
 • Annelere Süt Desteği Projesi
 • Gönül Kazan Projesi
 • Barınma ve Konaklama Sosyal Yardım Projesi
 • Hoşgeldin Bebek Projesi
 • Beyaz Kalpler Eğitim ve Oryantasyon Merkezi
 • Engelsiz Kulaçlar Projesi
 • Anlaşmalı marketlerden sosyal yardim

Subscribe
Bildir
guest

7 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
İsim vermek istemiyorum
İsim vermek istemiyorum
2 yıl önce

Farklı belediyelerin de böyle uygulamaları var mı?

Vitaminli
2 yıl önce

Elbette farklı belediyelerin de mevcut. Örneğin Kocasinan Belediyesi’nin de yardım başvurusu imkanları var. Onunla ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz. Diğer belediyelerle ilgili de çalışmalarımız sürüyor. En kısa sürede yayına girer.

Neriman eren
Neriman eren
2 yıl önce

Başvuru ne zaman sonuçlanıyor tam olarak? Kaç gün oldu başvurali henüz sonuç alamadım. Sitenizde de net tarih yok

Vitaminli
2 yıl önce
Reply to  Neriman eren

Başvurular heyet tarafından detaylı araştırıldıktan sonra en kısa sürede sonuçlanıyor. Ama bu noktada net bir tarih veremiyoruz.

İsimvermekistemiyorum
İsimvermekistemiyorum
11 ay önce

Ben yaklaşık bir sene önce kocaeli’ye taşındım 41 karta başvurdum onaylandı Bir sene boyunca aldım ayın 18’inde tekrar gidip başvurdum komşumla beraber eşimin primleri yüksek yerde reddedilmiş komşuma da evi olmasına rağmen çıkmış ben kiradayım evimde engelli çocuk var iki tane çocuğum daha var ilaç kullanıyorlar raporları da var elimde ama benim 41 kartın filmler yüksek diye reddedilmiş ben ve çocukların prim yiyemeyiz benim eşimin aldığı 12 milyar en fazla kiranın 3,5 milyar su doğalgaz çocuklarımın her zaman hastanedeyiz ilaç paraları şu bu derken elime hiçbir şey kalmıyor ve benim 41 kartım prime dayanarak iptal edilmiş buna ilgi bilimlerin el atmasını istiyorum şimdiden teşekkür ederim

Necip
Necip
11 ay önce

Çayirova belediyesi bos kimseye su bile vermiyor suruyelilere veriyor ben calosmiyorum bebek var ev kira sut yardimi dedim oyle olmuyor diyo buyuk sehor belediyesi cok iyi yardim veriyor ama cayir ova kendi adamlarina veriyor

Altınay kör
Altınay kör
4 ay önce

Merhaba ben altınay kör ayzeymer babam için başvuru yaptım evde bakım 41kart yakıt.yardımı diye ama olumsuz cevap geldi önce yaşlıya bakım gençken Babamın kimseye ihtiyacı yoktu ama şimdi var bende oyüzden yardım istiyorum vasisi olarak büyüklerinden bir büyüklü yapsınlar

peygamber sunnetli dogmak din vitaminli net

Peygamber sünnetli doğmak dinen ne anlama gelir?

cagdas egitim vakfi burs basvurusu cev

Çağdaş Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2022