in

Sertleşen Slime Nasıl Yumuşatılır?

Sertlesen Slime Nasil Yumusatilir
Sertleşen Slime Nasıl Yumuşatılır

Sertleşen slime nasıl yumuşatılır? Çocukların çok eğlendiği slime ile oynamak, şekiller yapmak… Oyun sonrası kutusunda saklanmayan slime sertleşerek şekil yapılamaz hale gelebiliyor. Çocuklar sertleşen slime ile oynamayıp yenisini almak istiyor.

 

Sertleşen Slime Nasıl Yumuşatılır? Evde Slime Yumuşatılabilir Mi?

Sertleşen slimeyi yumuşatmak için bir kaç adımı deneye deneye gözlemleyerek yumuşatabilirsiniz.

1- az miktar su katarak yoğurmaya başlayınız. Bazı marka slimeler su ile yumuşayabiliyor. Yoğurdukça yumuşarsa ona göre su ilave ederek istediğiniz kıvama getirebilirsiniz. Yumuşamazsa sonraki adıma geçiniz.

2. Antibakriyel jel ekleyerek yoğurunuz. Antibakteriyel jel etkisiyle slime yumuşayabilir. Şayet yumuşarsa slime bakteri tutmayan özelliğe de sahip olmuş olacaktır.

3- az bir su içine biraz nemlendiri losyon dökünüz ve karıştırınız. Sonra silimeyi içine ekleyerek yoğurunuz. Slimeniz yumuşayabilir eski halini alabilir.

4- Slime yi ılık suda bir dakika bekletip sonra suyunu damlatın, sıkın. Mekro dalga fırında 10-15 saniye bekletin. mikrodalga fırından çıktıktan sonra üzerine biraz nemlendirici losyon, krem dökün ve yoğurmaya başlayın ( dikkat edin eliniz yanmasın).

 

Bu adımlardan birisi slimenizi yumuşatmaya yetecektir. Bol eğlenceli günler…

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kardesler Arasinda Hisse Devri Nasil Yapilir

Kardeşler Arasında Hisse Devri Nasıl Yapılır

tirnak kesme sirasi nasildir

Tırnak Kesme Sırası Nasıldır ? Tırnak Nasıl Kesilir?