in

Çağdaş Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2022

cagdas egitim vakfi burs basvurusu cev
cagdas egitim vakfi burs basvurusu cev

Çağdaş Eğitim Vakfı Burs başvurusu ile alakalı merak ettiğiniz tüm haberler için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Bu yazımızda ÇEV burs başvurusunda bulunmak için neler yapmanız gerektiği, hangi şartları karşılamanız gerektiği gibi önemli konu başlıklarını sizlere aktaracağız.

ÇEV, 2021 – 2022 eğitim öğretim sezonunda İstanbul’da devlet üniversitelerinde eğitim hayatına devam eden öğrenciler için geri ödeme şartı olmadan burs vermektedir.  Aynı zamanda Vakıf yapmış olduğu açıklama ile, İstanbul dışında okuyan, vakıf görüşlerine aykırı politikalar güden ve başka kurumlardan burs alan öğrenciler için burs verilmeyeceğini ifade eder. ÇEV bursuna başvuruda bulunmak için belli şartları karşılamak gerektiği ifade edilmektedir.

Çağdaş Eğitim Vakfı Burs Başvurusu
Çağdaş Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Keira Burton adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

ÇEV Üniversitesi Öğrencileri Burs Başvuru koşulları

ÇEV burs başvuru koşullarına uygun olmanız halinde, çok rahat bir şekilde başvuruda bulunmanız söz konusudur. Şu an için sizlere açıklanan başvuru koşulları şu şekildedir;

 • TC Vatandaşı olmak
 • İstanbul içinde devlet üniversitesinde okuyor olmak
 • Aile gelir düzeyinin düşük olması ve ihtiyaç sahibi olmak
 • Not ortalamasının en az 2.00 olması ve alttan dersi olmamak
 • Vakıf üniversitelerinde okuyan öğrenciler için %100 burs alıyor olmak.

 

ÇEV Bursu için son başvuru tarihi 1 Ekim 2021 olarak ifade edilmektedir. Başvuru yapmak için vakıf sitesine giriş yaparak online olarak işlemlerinizi çok rahat bir şekilde yapma şansına sahipsiniz.

ÇEV Orta Öğretim Burs Başvuru Formu

Çağdaş Eğitim Vakfı sitesine erişim kurduğunuz zaman, site sizleri en doğru şekilde yönlendirmektedir. Bu sayede gerekli olan başvuruları çok net bir şekilde yapma şansına sahip olabilirsiniz. Yaptığınız burs müracaatları, daha sonrasında öğrenciler ile yapılan karşılıklı görüşme neticesinde değerlendirme atına alınır. ÇEV burs kriterlerine uygun olan öğrenciler, kontenjan dahilinde burs almak için gerekli olan hakları elde etmiş olur.

Eğer, size ifade edilen şartları yerine getirmekteyseniz, fotoğraflı olarak formu doldurabilirsiniz. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi İstanbul İl sınırları içinde eğitim hayatına devam eden öğrenciler başvuru şansına sahiptir.

Üniversite öğrenciler haricinde Orta öğretim öğrencileri de bursa başvuruda bulunma şansına sahiptir. Bu anlamda sizlere gerekli olan şartları sunarak bilgi sahibi olmanız noktasında son derece önemli detayları aktarmaya devam edeceğiz.

 • TC Vatandaşı Olmak
 • Karne ortalamasının en az 70 olması
 • Bir üst sınıfa sorumlu geçmemiş olmak ya da sınıf tekrarı yapmamış olmak.
 • Özel eğitim kurumlarında %100 burs almış olmak.
 • Ş.Ö.K.K ile üst sınıfa geçmemiş olmak.
 • Aile gelir düzeyinin düşük olması

ÇEV Burs Başvurusu Nasıl yapılır?

Çağdaş eğitim vakfı burs başvurusu nasıl yapılır sorusu, son zamanlarda en fazla merak edilen önemli konu başlıklarından biridir. Vakıf başvurularında önemli olan ilk nokta doğru adımlar atmak ve buna göre süreç değerlendirme yapmaktır. Aynı zamanda Burs başvuruları ile alakalı olarak internette çok fazla bilgi olduğunun da altını çizmek son derece önemlidir.

Günümüzde, öğrenciler ekonomik anlamda sıkıntılar yaşadıkları için  burs başvurusu alma ihtiyacı hisseder. Özellikle devletin olanaklarının yetersiz olması, kişilere farklı burs arama ihtiyacı doğurur. ÇEV verdiği burslar haricinde yeni burs projeleri de geliştirmeye devam etmektedir. Toplumun önde gelen ve eğitim neferi olan bilim insanlarının öncülüğünde, eğitim alanında yaşanan sorunları çözme  noktasında önemli adımlar atılmaktadır.

ÇEV’in resmi sitesine giriş yaptıktan sonra çok kısa bir süre içinde online olarak başvurularınızı yapmak için site sizlere yönlendirme yapar. Başvuru sonrasında, gerekli olan görüşmelerin tarihi kısa süre içinde sizlerin tarafınıza bildirilmektedir. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi gerekli olan koşulların sağlanması şarttır.

Çağdaş Eğitim Vakfının Amacı

Çağdaş Eğitim Vakfı burs başvurusu nasıl yapılır noktasında araştırma yapan kişiler bu vakfı da merak etmektedir. ÇEV, Cumhuriyet değerini özümseyen nesiller yetiştirmek noktasında katkıda bulunma amacı ile kurulan bir vakıftır. Bu ilkeler ışığında güçlü ve asil etkinlik adımlarını oluşturmakta olan vakıf, bursalar ile alakalı pek çok gelişmeye adım attı.

 • Çağdaş Eğitim Vakfı, kuruluşu itibari ile günümüze kadar 20 000’den fazla orta öğretim ilk öğretim ve üniversite öğrencilerine burs için gerekli olan imkanları sağlar. Bu olanaklar çerçevesinde temel misyonunu sürdürmeye devam eder.
 • Vakıf burslarından yararlanmak isteyen öğrenciler, çağdaş yaşama ve bilimin üstünlüğüne inanan vatandaşlar olarak ileri ki hayatlarında çeşitli meslek dallarından başarılı bir şekilde topluma hizmet eder.

Çağdaş Eğitim Vakfı burs başvurusu nasıl yapılır konusunda sizlere tüm detayları aktarmaya çalıştık. Eğer bu noktada farklı sorularınız varsa yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
kocaeli belediyesi 41 kart basvurusu nasil yapilir1

41 Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Kocaeli Belediyesi

burun estetigi sonrasi burun ucu top gibi

Burun estetiği sonrası burun ucu top gibi