in

Burun estetiği sonrası burun ucu top gibi

burun estetigi sonrasi burun ucu top gibi
burun estetigi sonrasi burun ucu top gibi

Burun estetiği sonrası burun ucu top gibi sorunu her daim karşımıza çıkabilir. Bunun düzelmesi için neler yapılması gerekir ve süreç nasıl işler gibi sorular çok sık sorulmaktadır. Burun ucu şişliği ya da burun ucu top gibi olarak da tanımlanan süreç, ilk 1-3 ay arasında duruş pozisyonu ve ödemin yer çekimi ile alakalıdır. Bu bölgede birikmesi sonrasında yuvarlak ve şiş bir görüntü meydana gelmesi söz konusu olabilir. Burun ucu hattının belirginliğinin kaybolması da mümkün olacaktır.

Kalıcı burun ucu şişliği olabilir mi sorusu da merak edilen önemli bir konu başlığı olarak dikkat çekiyor. Bu durum kalıcı olduğu zaman ameliyat ile üzerinden bir sene ya da daha fazla süre geçmiş olması ile karar verilmesi gerekir. Burun cildi kalınlığı, ameliyat sırasında uygulanan teknikler, uç şişliği sorunlarına neden olarak sayılır. Tedavisi tekrar ameliyat ile düzeltme olmalıdır.

Burun ucu sertliği ne zamana kadar devam eder sorusu da merak edilen önemli bir konu başlığıdır. Burun ucunun kalıcı olarak şeklinin bozulmaması adına, kıkırdakların güçlendirilmesi için yerleştirilen ekstra kıkırdak greftlerinin neden olduğu bir durum olarak açıklanabilir. Seneler için gevşeme olma riski vardır. Fakat 6 12 ay kadar devam eden gevşeme sonrasında olmaz.

Burun estetiği sonrası burun ucu top gibi
Burun estetiği sonrası burun ucu top gibi

Gustavo Fring adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

Burun estetiği sonrasında süreç nasıldır?

Burun estetiği olmak isteyen kişiler için önemli bir merak konusu, estetik sonrasında sürecin nasıl işlediği ile alakalıdır. Süreçte hislere ve insanların yaşadıklarına göre farklılıklar olabilir. Burun ameliyatı sonrasında bu farklar; uygulanan cerrahi yaklaşım, kemiklere yapılan müdahale ve ameliyatın gerçekleştirildiği plana göre değişim gösterir.

Aynı zamanda yara iyileşme süresi, kanama pıhtılaşma süreci, hastanın yara eşiği, duruş pozisyonu, daha önceki cerrahi müdahaleler ve burun içindeki sorunlar da sürecin değişmesine neden olacaktır. iyileşme süresini tam olarak kavramak için en başta gün gün bilgiler aktarmak doğru olur. Estetik ameliyatı genel anlamda 3 – 3,30 saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrasında kişinin kendine gelmesi, hastanedeki odada olmaktadır. Burun içinde nefes almanıza engel olmayan silikon burun tamponu vardır. Genel olarak ağrı olmaz, sadece dolgunluk hissedilir.

Burun estetiği sonrası burun ucu top gibi

Burun estetik ameliyatının sonuçları hemen görünmeyebilir. Yani değişimlerin ameliyat sonrasında hemen görünmesi söz konusu olabilir. Burun estetiği operasyonlarının iyileşme süreçleri, diğerlerine oranladığımız zaman daha uzun olabilir. Hastalar, ameliyat sonrasında nefes alma konusunda biraz zorluk çekebilir. Burun ve yüzde şişliklerin ortaya çıkması söz konusudur.

Ameliyat cilt altına sızan kan aynı zamanda morlukların oluşmasına da neden olabilir. Yeni burun şekli bulunduğu yerle uyum sağlamak için oturması gerekir. Bunun için bant ve plastik kaplar tercih edilir. Bunlar çıkarıldıktan sonra bile burun net belli olmaz.

İyileşme süreçlerinde giderek zorunlar azalmaya başlar. Fakat şişliklerin tam olarak inmemesi, görüntünün tam olarak oturmamasına neden olabilir. Hastalar bu süreçte, buna göre değerlendirme yapabilir. Bu da hatalı sonuçları ortaya çıkar. Yeni burunun tam olarak oturması adına 6 haftalık bir iyileşme süresi vardır. Bu süreç sonrasında burun tam anlamı ile kendine gelir.

Burun estetiği, burun ucu şişliği için kaçınılmaz bir sonuç olarak ortaya çıkar. Fakat bunun derecesi ameliyatta tercih edilen tekniklere göre değişim gösterir. Meydana gelen burun ucu şişliği daha fazla olur. Üst kısımda da daha önemli sertlikler olur.

Tampon ve kalıp kullanımı burun ucu şişliğini engeller mi?

Ameliyat sayesinde burunda kıkırdak doku ve kemik değiştirilmektedir. Bu da kişinin yeni burun şeklinde kavuşması anlamına gelir. Yeni şekli korumak, dokuların şekle uyum sağlaması ve iyileşmesi için bant ve kalıplar tercih edilir. Bu da burunda fazla şişme ve kanama olmasını geneller.

Burun estetiği sonrası burun ucu top gibi sorunu için olabilecek tüm detayları sizlere aktardık. Burun estetiği ile alakalı tarafımıza çok sık sorular sorulmaktadır. Bunlara net yanıt almak ve gerekli olan değerlendirmeleri yapmak için sitemizi takip edebilirsiniz. Her geçen gün artan talepler ve daha fazlası sizlere sunulan etkinin bir anlamda artış göstermesine neden oluyor. Estetik ve diğer konu başlıkları ile alakalı bilgiler için bizi takip etmeye devam edin.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
cagdas egitim vakfi burs basvurusu cev

Çağdaş Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2022

hacamat yaptirdiktan sonra hayvansal gida yenirse ne olur

Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Yenirse Ne Olur?