in

Dulcosoft şurup kullanıcı yorumları (2022 güncel bilgi)

Dulcosoft şurup kullanıcı yorumları kabızlık şikayeti çekenler ve gaitalarında problem olanlar tarafından merak edilen yorumların başında gelmektedir. İnsanlar kimi zaman metabolizmalarından kaynaklı kimi zaman beslenmelerinden kaynaklı olarak kabızlık şikayeti çekebilmektedir. Dulcosoft şurup ile bu şikayetinden kurtulmak isteyen insanların sayısı da oldukça fazladır. Sizler için bu yazımızda Dulcosoft şurup nedir, fiyatı ne kadar, ne işe yarar, nasıl kullanılır ve kullanıcı yorumları nelerdir kapsamında tüm soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Dulcosoft şurup nedir?

Dulcosoft şurup, diğer bir adıyla Dulcosoft Oral Solüsyon, kabızlık şikayeti çeken, büyük tuvaletini yapmakta zorlanan, gaitalarında oldukça sertlik ve katılık bulunan bebek ve yetişkinler için Sanofi firması tarafından geliştirilmiş oral solüsyondur.

Dulcosoft şurup fiyatı ne kadar?

Fiyatları mililitre cinsinden büyüklüklerine göre değişen Dulcosoft Oral Solüsyon şurupların 250 ml olanlarını 60,00₺ civarında bir fiyata temin etmek mümkün. Toz halde satılanlar da bulunmakta olup bunların ise 10 adet toz şasesi 100,00₺ civarlarındadır.

Dulcosoft şurup kullanıcı yorumları (2022 güncel bilgi)
Dulcosoft şurup kullanıcı yorumları (2022 güncel bilgi)

Resim 愚木混株 Cdd20 tarafından Pixabay‘a yüklendi 

Dulcosoft şurup ne işe yarar?

Dulcosoft şurup 6 ayını doldurmuş bebeklerden itibaren tüm yaş gruplarında ve yetişkinlik seviyelerinde kullanılabilen bir ürün olup genellikle kabız olanlar ve bağırsak problemleri bulunanlar tarafından kullanılmaktadır. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan bu ürünün kabızlık şikayetlerini gidermedeki etkisi klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Dulcosoft oral solüsyon şurup kimler kullanabilir?

6.ayını doldurmuş olan bebekler, tüm yetişkinler, hamileler ve emziren kişiler için kullanımı uygun görülmektedir. Ancak kullanmadan önce şurubun prospektüsü incelenmeli ve olası yan etkilerine dikkat edilmelidir. Alerjik rahatsızlığı olanlar veya farklı tepki gösterebilecek olanlar muhakkak doktora başvurmalıdır. İnternet tavsiyelerinden daha ziyade her zaman doktor tavsiyesinin kıymetli olduğu unutulmamalıdır.

6 ayını doldurmuş bebeklere ek gıda verilmeye başlanmaktadır. Doğumdan itibaren ilk 6 ayını sadece süt ve sıvı gıdalarla geçiren bebekler 6 aydan sonra katı gıdalar da almaya başlamaktadır. Katı gıdaların dengesinin korunmaması, çok az sıvı tüketilmesi veya farklı metabolizma problemleri sebebiyle dışkılama problemleri ve kabızlık başlayabilmektedir. Dulcosoft şurup kullananlar bu sorunun ortadan kalkması için tercih etmektedir.

Dulcosoft şurup içeriği

Dulcosft oral solüsyon şurubun içeriği laksatif adı verilen maddelerden oluşmaktadır. Laksatif maddeler gaitayı (dışkıyı) yumuşatan ve gevşeten maddeler olup bağırsakların rahatlamasını sağlamakta ve kabızlığın geçmesini destekleyebilmektedir. Dulcosft şurup içeriğinde herhangi bir katkı maddesi, şeker, gluten, tatlandırıcı, renklendirici, aroma verici bulunmamaktadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı üzerinden ürün künyesini incelemek için tıklayınız.

Dulcosoft şurup kullanımı

Oral solüsyon olarak nitelendirilen şurubun kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar kutu içeriğindeki prospektüste yazdığı gibi aşağıda sizler için derlediğimiz tabloyu da inceleyebilirsiniz. Dilerseniz meyve suyu, normal su gibi bir bardak içecek içine karıştırılarak kullanılabilir.

  • 6 aylık ile 12 aylık bebeklerde günde tek doz ve mümkünse sabahları 8 ml verilir.
  • 2 yaş ile 3 yaş arası çocuklarda günde tek doz ve mümkünse sabahları 8-16 ml aralığında verilir.
  • 4 yaş ile 7 yaş arasındaki çocuklarda günde tek doz ve mümkünse sabahları 16-32 ml aralığında verilir.
  • 8 yaş üzeri çocuk ve yetişkinler için günde tek doz ve mümkünse sabahları 20-40 ml aralığında kullanılması uygun görülmektedir.

Lütfen detaylı kullanım bilgileri ve dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili Sanofi firmasının resmi sayfasını kontrol edin veya eczacınıza danışın. Kabızlığın sebebini kesin olarak bilmeniz durumunda bu ilacı kullanın. Örneğin 3 gün su içmemişsiniz ve sadece fast food ürünler, kola, katı yiyecekler tüketmişsinizdir. Bu durumda kabız olma ihtimaliniz elbette yüksektir. Ancak kabızlık sebebinizi tam olarak bilmiyorsanız, farklı ağrılarınız varsa, kanama varsa veya farklı risklerden şüphe ediyorsanız asla kullanmayın ve acilen doktora gidin.

Anne adayı hamile kadınlarımız için daha önce hazırladığımız Hamilelikte abur cubur yemek 8 soruna sebep olur başlıklı yazımızı da okumanızı ve incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Dulcosoft şurup kullanıcı yorumları

Dulcosoft şurup kullanıcı yorumları, şurubu ilk kez kullanacak ve bebeklerinde veya kendilerinde uygulayacak kişiler tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Sebebi ise ürünü kullananlardan, yani doğrudan birincil ağızdan faydalı olup olmadığını görmektir. Bu noktada sizler için internet ortamında yaptığımız taramalar neticesinde Dulcosoft şurup kullanıcı yorumları toplamaya ve sunmaya çalıştık. Ancak bu noktada en önemli husus bu yorumlara önem vermeden aklınızdaki tüm soruları doktorunuza veya eczacınıza danışmanız olmalıdır. Çünkü her ilaç veya ürün her insanda aynı etkiyi göstermeyebilir.

15 aylık evladımız 9 aydan beri kabızlık sorunu vardı. Dr Dr dolaştık olmadı. Bir tek lavman su şeklinde olan ilaç ile 4 günde bir yaptırıyordum. İlaç çeşitlerini kullandık ama çözüm olmadı bize. En sonunda Dulcosoft alayım dedim sonuç 2 günden itibaren kabızlık resmen kay boydu.

Tam bir sene aralıksız haftada bir şişe kullandım ve şükürler olsun bu son şişemiz oldu… artık oğlum düzenli birşekilde kakasını yapabiliyor.

Çok faydalı kayınvalidem için almıştım kendisi yatan hasta yararını gördük tavsiye ederim

Bir senedir mücadele ettiğim kabızlık problemini 3. Günde normale çevirdi. 3 yaşında torunum için kullanıyorum. Kurtarıcı bir ilaç.

1,5 yaşındaki kızımda kabızlık için kullandım yumuşama yapıp rahat kaka yapmasını sağladı

Kullanıcı yorumları Hepsiburada web sitesi üzerinden satın alıp kullanan kişilerin yorumlarıdır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
klozet tikanikligi acma nasil yapilir 6 yontem 1

Klozet tıkanıklığı açma nasıl yapılır? (6 Yöntem)

Simental inek fiyatları 2022 – Simental Irkı Hakkında Herşey