in

Eczane Dekorasyon Fikirleri 2022-2023

eczane dekorasyon fikirleri 2022 2
eczane dekorasyon fikirleri 2022 2

Eczane dekorasyon çalışması yeni kurulacak veya daha önce kurulmuş olup eczanesini yenileyecek eczacılar tarafından kapsamlı araştırma gerektiren konuların başında gelmektedir. 5 yıllık fakültelerden mezun olduktan sonra neredeyse emeklilik dönemine kadar aynı işyerinin içerisinde zaman geçirecek olan eczacılar, eczane dekorasyonlarını belirli zamanlarda güncelleyerek daha kullanışlı hale getirmeye gayret ederler.

Eczanelerin ziyaretçileri genellikle hastalar veya hasta yakınlarıdır. İlaçlarını temin etmek için gelirler ve işlerini halledince ayrılırlar. Burada işleyiş ne kadar hızlı ilerlerse hasta veya hasta yakınları da o kadar memnun ayrılırlar. Çünkü yetişmesi gereken bir tedavi uygulaması vardır.

Eczane Dekorasyon Fikirleri 2022
Eczane Dekorasyon Fikirleri 2022

Resim moakets tarafından Pixabay‘a yüklendi 

Eczanelerin hızlı işleyişini, kullanışlılığını, ilaç ve ürün yerleşimini, ziyaretçi karşılama bölümünü, ödeme ve kasa bölümünü varsa depo kısmını iyi şekilde planlayacak ve süreci kolaylaştıracak tasarımlar her zaman büyük önem taşır. Bu noktada dekorasyon fikirlerinin profesyonel ellerden çıkması büyük fayda sağlar.

Eczane dekorasyon çalışmasında dikkat edilmesi gerekenler

Eczane dekorasyon çalışması yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok önemli husus yer alır. Dekorasyon çalışmasını yürütecek kişi bu hususları göz önünden çıkarmamalı ve eczacının beklentisini de göz önünde bulundurarak ziyaretçi kitleyle uyum sağlayabilecek, fizibilitesi iyi yapılmış çalışmalar ortaya koyabilmelidir. Bu noktada sizler için tespit ettiğimiz bazı dikkat edilmesi gereken hususlar şöyledir:

 • İlaç rafları, terekler ve ecza dolapları kullanışlı, dayanıklı ve uzun ömürlü olmalıdır.
 • İlaç dolaplarının antibakteriyel özellikte olması, metal olursa paslanmaması, ahşap olursa çabuk yıpranmaması oldukça önemlidir.
 • Kritik ilaçlar için (yeşil reçete diye tabir edilen ilaçlar) gizli ve korunaklı bölgeler planlanmalıdır.
 • Çabuk bozulabilecek ilaçlar için saklama koşullarına uygun hazneler eczane dekorasyon çalışmasında iyi planlanmalıdır.
 • İlaçların hazırlanma aşamasında, işyerinin şartlarına uygun bir şekilde, ziyaretçiler için bekleme bölümü planlanmalıdır. Unutulmamalıdır ki; eczaneye gelen kişiler hasta veya hasta yakını olup, onların rahat edebilmesi her şeyden önemlidir.
 • İç aydınlatma sistemleri ideal seviyede ve göz yormayacak düzeyde olmalıdır.
 • İşyeri alanı ve yüzölçümü müsaitse eczane çalışanları için ayrı bir dinlenme bölümü eczane dekorasyonu içerisine iliştirilmelidir. Çünkü eczaneler belirli zamanlarda gece boyu nöbet tuttuğu için çalışanların dinlenmeye ihtiyaçları bulunmaktadır.
 • Reçetesiz ve ilaç sınıfına girmeyen ürünler ziyaretçilerin rahat erişebileceği yerlerde bulunmalı, kişiler isteği gibi inceleyebilmelidir.
 • Ödeme noktası (kasa) için ayrı bir bölüm tasarlamak eczane için daha büyük kolaylık sağlayabilir.
 • Kanunlara ve eczanelerin ilgili mevzuatlarına dikkat ederek, yasal sınırlara uygun olacak eczane dekorasyonları yapılmalıdır.
 • Modern ve çağa uygun tasarımlar tercih etmek daha güzel hale getirebilir.

Eczane dekorasyon fiyatları ne kadar?

Eczane dekorasyon fiyatları hakkında net bir bilgi vermek imkansızdır. Çünkü fiyatı belirleyen pek çok kıstas yer alır. İşyerinin büyüklüğü, tadilat ve tesisat yenileme giderleri, kullanılacak mobilya ve malzemeler, dekorasyon için gerekli ürünler, işçilik giderleri fiyatı belirleyen en önemli özelliklerdir. Bu noktada net bir tablo görmek adına bir iç mimar veya dekorasyon fikirleri üreten ve dekorasyon çalışması yapan firmalar ile iletişime geçilebilir.

Sağlık alanında pek çok kıymetli ve önemli yazıyı paylaştığımız Sağlık Kategorisi ‘ni ve içerisindeki yazıları incelemenizi tavsiye ederiz.

Eczane dekorasyon firmaları

Her iç mimardan ve yapı firmalarından çalışma yapılması talep edilebileceği gibi doğrudan eczane dekorasyon firmaları ve dizayn çalışması yürüten şirketler de bulunmaktadır. Bu noktada Google Maps üzerinden sizler için araştırdığımız ve bulduğumuz dekorasyon firmaları aşağıdaki gibidir. Ancak bu firmaların hiçbiri ile bir bağlantımızın bulunmadığı, sadece Google Maps bilgilerinin tespit edilip paylaşıldığı unutulmamalıdır. Tavsiye niteliği taşımaz.

1. Deniz Eczane Tasarımı

Google aramalarında ilk sırada çıkan ve bu alanda özgün tasarımlar ortaya çıkardığı görülen Deniz Eczane Tasarımı ‘nın Google Maps üzerindeki kayıtlı adresi aşağıdaki gibidir:

2. Onur Eczane Tasarımı

Karşımıza çıkan diğer bir firma Onur Eczane Tasarımı olup onların da haritadaki kayıtlı konumu aşağıdadır:

3. Ezaş Eczane Dizayn

Ezaş Eczane Dizayn firması bizim en çok dikkatimizi çeken firma olup, Google arama sonuçlarında ilk sırada gelmekte olup İstanbul’da yer almaktadır. Harita konumu da aşağıdaki gibidir:

Eczane Dekorasyon Modelleri

Sizler için yaptığımız kapsamlı araştırma sonucunda bulduğumuz, standardın dışında, farklı ve oldukça ayrı duran 3 farklı dekorasyon modelini sunmak istiyoruz. Bu tasarımlar stok görsel siteleri üzerinden temin edilmiş olup, bu alanda dünya genelinde farklı ülkelerde uygulanan dekorasyon çalışmalarıdır.

Eczane Dekorasyon Fikirleri 2022 - 1
Eczane Dekorasyon Fikirleri 2022 – 1

Resim Norbert Höldin tarafından Pixabay‘a yüklendi

Eczane Dekorasyon Fikirleri 2022 - 2
Eczane Dekorasyon Fikirleri 2022 – 2

Resim Michael Treu tarafından Pixabay‘a yüklendi

Eczane Dekorasyon Fikirleri 2022 - 3
Eczane Dekorasyon Fikirleri 2022 – 3

Photo by Nathaniel Yeo on Unsplash

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
erkek kisa sac modelleri 2022 en iyi 15 model ve tarz 1

Erkek kısa saç modelleri 2022 stilleri (En iyi 15)

mugla antik kentler listesi 9 eski uygarlik kalintisi 1

Muğla Antik Kentler (9 Uygarlık Kalıntısı)