in

Siyah Ev Dekorasyonu (10 Harika Tasarım)

siyah ev dekorasyonu fikirleri 1 2
siyah ev dekorasyonu fikirleri 1 2

Siyah ev dekorasyonu günümüzde popüler tasarımlar arasında yerini almıştır ve evini yenileyip güzel ve modern bir görünüme dönüştürmek isteyenlerin tercihleri arasına girmiştir. Kimi kişiler iç karartıcı ve bunaltıcı bir renk tonu olduğunu düşünse de uyumlu renklere sahip mobilya ve aksesuarların kullanımı ile gayet hoş bir ambiyansa sahip dekorasyonlar ortaya çıkarmak mümkündür.

Siyah ev dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken hususların başında uyumlu renklerin kullanımı gelmektedir. Eğer duvar tasarımlarını, parkeleri ve tavanı koyu tonlarda düşünüyorsanız koltuk ve mobilyalarınızı bunlarla uyumlu bir tık daha açık tonlarla tercih edebilirsiniz.

Artık evin içinden ziyade dış cephesinde de siyah tonlar sıklıkla tercih edilebilmektedir. Yenilik arayan, evinin havasını değiştirmek isteyen, farklılığını ortaya koymak isteyen kişiler modern çizgilerden yararlanmak istemektedir. Bu noktada evin dekorasyon fikrini üç boyutlu bir çizime dönüştürerek size yol haritası çizecek bir iç mimarla çalışmak büyük avantaj sağlayabilir. Bu sayede beğenmediğiniz yerleri güncelleyerek daha az maliyetle en güzel sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Dekorasyonda hangi renkleri tercih edebilirim?

Dekorasyon yapılırken kişinin zevkleri, hayal dünyası, yaşam şekli ve düşünceleri fikirlerine yansır. Bu noktada kendinize en yakın hissettiğiniz renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer güncel ve modern çizgileri yakalamak istiyorsanız da bu noktada koyu ve siyah ev dekorasyonu kullanabilirsiniz. Peki koyu dekorasyon kullanmanın avantajları nelerdir?

Koyu renk dekorasyon kullanmanın avantajları nelerdir?

Bir evin, iş yerinin veya mekanın cazibesi, ruhu ve izlenimi renkleriyle ön plana çıkmaktadır. En uygun ve doğru rengin kullanımıyla en güzel sonuçları elde etmek mümkündür. Renk seçiminde de ayrık renkler kullanmak her zaman doğru sonucu verir. Eğer bir objenin ön plana çıkmasını istiyorsanız onun arka planını koyu renkler yapmalısınız.

Netflix logosunu incelediğinizde siyah zemin üzerine kırmızı bir yazı görürsünüz ve yazının ne kadar net ve dikkat çekici olduğunu fark edersiniz. Acun Ilıcalı’nın Exxen adlı film izleme platformunu düşünün. Logosu siyah zemin üzerine sarı renkle yazılmış haldedir. Buradan yola çıkarak pek çok örnek türetilebilir.

Mobilyanızın, aksesuarlarınızın, tablolarınızın ve diğer ev eşyalarınızın ön plana çıkmasını, göze görünmesini sağlamak için siyah ev dekorasyonu fikirlerine yoğunlaşmak fayda sağlayabilmektedir. Sizler için bu noktada her yönüyle örnekler vereceğimiz 10 farklı siyah ev dekorasyonu fikrini sunacağız.

Siyah ev dekorasyonu fikirleri

1) Dış cephede siyah renk kullanımı

Siyah Ev Dekorasyonu Fikirleri 1

Evlerin dış cephelerinde koyu tonlar kullanmak artık moda haline geldi. Diğer binalardan ve yapılardan ayrı durarak güzelliğini ve farklılığını ortaya koymasını sağlayan bu renk tonu tüm yapılarda kullanılabilecek düzeyde şahane bir görünüm katıyor.

2) Doğada kendini gösteren siyah ev

Siyah Ev Dekorasyonu Fikirleri 2

Siyah rengin en güzel özelliği doğayla uyumlu olmasıdır. Bu resimde gördüğünüz üzere siyah renkli ev tasarımı muhteşem bir uyum sergilemiş ve kendini ön plana çekmiş. Ama dikkat edin, eğer aydınlatmanız yeterli düzeyde değilse akşam eve girerken duvara çarpabilirsiniz 🙂

3) Mutfak için siyah tonlarında şahane bir tasarım

Siyah Ev Dekorasyonu Fikirleri 3

Mutfaklarda önceden beyaz renkli sunta kir göstermemesi, maliyetinin ucuz olması ve her mobilyaya uyması açısından değerlendirildi. Ancak günümüzün trendlerinden olan bu görseldeki mutfak tasarımındaki koyu renkler mutfağa muhteşem bir atmosfer katmış durumda.

Diğer Mutfak Dekorasyonu fikirlerini incelemek isterseniz modern ve otantik çizgilerle en iyi 10 tanesini yayınladığımız yazımız için başlığa tıklayabilirsiniz.

4) Duvar kaplamalarında siyah ve beyazın birlikteliği

Siyah Ev Dekorasyonu Fikirleri 4

İsteğe göre değişmekle birlikte evin tamamı değil ama belirli bölümleri siyah yapılarak farklı bir atmosfer oluşturulabilir. Resimde de görüldüğü gibi kolon beyaz, duvarlar siyah renkte tutularak güzel bir ambiyans oluşturulmuş.

5) Siyah tavanlar ve duvarlar

Siyah Ev Dekorasyonu Fikirleri 5

Bu tasarım özellikle villa konseptlerine oldukça uygun olup eve modern bir hava katıyor ve güzel bir görünüm oluşturuyor. Mat siyah tonların duvar ve tavanlarda yaygınlaşıp diğer eşyalarda ise açık ve canlı renkler tercih edilmesi güzel bir uyum oluşturmuş.

6) Banyolarda koyu tonların kullanımı

Siyah Ev Dekorasyonu Fikirleri 6

Banyo deyip geçmeyin. Evin her köşesinin güzel olması sizlere moral, motivasyon ve psikolojik açıdan olumlu dönüşler sağlar. Fotoğraftaki banyo dekorasyonu ne kadar şahane değil mi? Bir de siyah ile en uyumlu renk olan sarı tonunun ayna arkası aydınlatmasında kullanılması oldukça güzel bir ortam sağlamışa benziyor.

7) Simsiyah bir yatak odası

Siyah Ev Dekorasyonu Fikirleri 7

Merak etmeyin. Burası bir cezaevi değil. Siyaha aşık olan bir adamın yatak odası. Size garip gelebilir ancak bu tarz yatak odalarında uyumanın daha güzel, rahat ve konforlu olduğunu düşünenler var.

8) Siyahın sadeliği ve egemenliği

Siyah Ev Dekorasyonu Fikirleri 8

Duvar dekorasyonunda siyah bir ton kullanımının ne kadar güzel bir hava kattığını görebilmek için bu resme dikkatlice bakabilirsiniz. Bir de duvarla uyumlu rafın iliştirilmesi şahane bir dekorasyon ortaya çıkarmış durumda.

9) Mobilyaları ön plana çıkaran uyumlu siyah duvar

Siyah Ev Dekorasyonu Fikirleri 9

Siyah renk nelerle uyumludur diyenlere şu cevabı verebilirsiniz: Her şeyle!. Evet, görüldüğü üzere koyu renkli bir duvar önüne yerleştirilen açık mavi bir koltuk, komodin ve saksılar göze oldukça güzel ve dikkat çekici görünmekte.

10) Ev ile tamamen uyumlu şahane bir duvar uygulaması

Siyah Ev Dekorasyonu Fikirleri 10

Bizim de favorilerimizden olan bu resme dikkatlice bakın. Ne dikkatinizi çekiyor? Durun biz söyleyelim: Tabiki koltuk. Aslında turuncu renkli sıradan bir koltuk olmasına rağmen hemen gözümüze çarpıyor değil mi? İşte bunun en başlıca sebebi duvara uygulanan siyah dekorasyon. Bu sayede mobilyalar tamamen ön plana çıkıyor ve gözlerin dikkatini o yöne çevirmesini sağlıyor.

Sizler de siyah ev dekorasyonu yapmak, evinizin renklerini koyulaştırmak, mobilya ve eşyalarınızın daha görünür hale gelmesini sağlamak istiyorsanız bu fikirlerden yararlanabilirsiniz.

Kaynaklar:

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
santaj sucunun cezasi 2022 guncel bilgiler 1

Şantaj suçunun cezası (2022 Güncel Bilgi)

izmir kamp yerleri 2022 icin 20 farkli kamp yeri 1

İzmir Kamp Yerleri (2022 için 30 kamp yeri)