in

En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri (Modern ve otantik)

en iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri 1 1
en iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri 1 1

Mutfak dekorasyonu evindeki mutfağını yenilemek isteyenler için merak konusudur. Hem yeni hem güzel hem de iç açıcı mutfaklara sahip olma amacıyla kapsamlı bir araştırma içine girilir. Bu kapsamda dünyada en çok beğenilen ve tercih edilen, farklı tasarımlara ve çizgilere sahip, kullanım alanları farklı değerlendirilmiş ve en iyi 10 mutfak dekorasyonu fikrini sizlere sunacağız.

Sunacağımız mutfak dekorasyonu fikirleri mevcut yüz ölçümüne, kapı, su tesisatı ve varsa kombi tesisatı yerleşimine göre şekil almaktadır. Maliyeti düşürmek ve daha az bütçe ile küçük dokunuşlarla mutfak dekorasyonu yapmak isteyen kişiler ilginç tasarım fikirlerini inceleyerek kendine uyarlamak isterler.

Yapım onarım yönünden bütçe sıkıntısı yaşamayan ve evinde daha geniş bir kullanım alanına sahip olan kişiler de genellikle internet ortamından beğendikleri mutfak modellerini iç mimar aracılığıyla evlerine uyarlatarak tadilata başlamadan önce fikirlerini netleştirmeye ve en beğendikleri hale getirmeye çalışırlar.

Sizler için bu yazımızda dünyada tercih edilen yeni trendlere, modern ve otantik çizgilere sahip mutfak dekorasyonu fikirlerini en iyi 10 tasarımla sunmaya çalışacağız. Hazırsanız tüm detaylarıyla sizin için derlediğimiz tasarım modellerini incelemeye başlayalım.

1. U Model Mutfak: Beyazlık içinizi açacak

En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri (Modern ve otantik)
En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri 1

Mutfağında geniş bir kullanım alanına sahip kişilerin tercihi genellikle U model tasarımlardan yanadır. Bu modelde de görüleceği üzere dolaplar, tezgah ve lavabo duvar boyunca uzatılmış, orta bölüme de dolaplı bir masa yapılmıştır. Lavabo sağ tarafta pencerenin önüne konumlandırılarak hoş bir tasarım oluşturulmuştur. Beyaz tonların hakim oluşu da iç açıcı bir konsept belirlenmesini sağlamıştır.

2. Modern çizgilere sahip gri tonlar

En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri (Modern ve otantik)
En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri 2

Son yılların trendi haline gelen gri tonlu duvar, mobilya, eşya tasarımlarının yanında mutfak tasarımlarında da gri renkleri kullanılmaya başlamıştır ve oldukça güzel bir görüntü de sunmaktadır. Görüntüdeki mutfak dekorasyonunda oldukça geniş bir pişirme ünitesi kullanılmıştır. Bu mutfak tasarımı da geniş bir kullanım alanına sahip kişilerin tercih edebileceği modellerdendir.

3. Otantiklik ve retro akımı geri dönüyor

En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri (Modern ve otantik)
En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri 3

Görüldüğü üzere bu tasarımda da günümüzdeki mermer ve fayanslardan ziyade duvarda tuğla görünümü ve tezgahta ahşap görünümü tercih edilmiş olup mobilyalar krem tonlarıyla hazırlanmıştır. Damlumbaz ve ocak üniteleri retro modelleri andıracak şekildedir. Yine dolap ve raflar da tamamen eskiyi çağrıştırmakta olup hoş bir çizgi oluşturulmuştur.

4. İnce ve uzun mutfağı olanların tercihi: simetrik mutfak

En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri (Modern ve otantik)
En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri 4

Genellikle dikdörtgen biçimli ve uzunlamasına bir yapıya sahip evlerin mutfaklarının tasarımında tercih edilebilecek güzel bir dekorasyon biçimi. Kullanım alanını sınırlamadan ve oldukça fazla dolap kullanmayı sevenler için tercih edilebilecek bir mutfak modeli.

5. Kahve tadında mutfak

En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri (Modern ve otantik)
En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri 5

Kahve tonlarına aşık, kahve içmeyi de seven, evini bu şekilde dizayn etmek isteyenlerin tercih edebileceği bir mutfak tasarımı. Bu modelde görüleceği üzere modern çizgiler tamamen kahverengi ile şekillendirilmiş durumda. Gayet hoş ve farklı bir model sunulmuş.

6. Bu bir uzay üssü değil, mutfak!

En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri (Modern ve otantik)
En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri 6

Tasarımlar arasında en çok ilgiyi çeken dekorasyon da budur. Çünkü bakıldığında tercih edilen renkler, yerleşim ve modern çizgiler sanki bir uzay üssünü andırır. Görüldüğü üzere bu tasarımda dolap sayısı oldukça azdır. Sebebi ise bu modelleri genellikle iş hayatı yoğun, gününü hızlı yaşayan ve evde az zaman geçirenlerin tercih etmesidir.

7. Bu kahve başka kahve!

En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri (Modern ve otantik)
En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri 7

Dolapların dışında sunta veya ahşap ürünlerinden bir kapak yerine şeffaf bir görünüm elde etmek için tamamen camlardan bir kapak modeli tercih edilmiş olan bu tasarım da yine kahverengi sevenler için vazgeçilmez bir model olacaktır.

8. Mutfağınız küçük mü? Bu model size göre!

En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri (Modern ve otantik)
En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri 8

Mutfağının küçük oluşundan şikayet edenler genellikle nasıl bir yerleşim, tasarım ve dekorasyon yapacaklarına bir türlü karar veremezler. İşte bu tasarım küçük mutfağa sahip olanlar için güzel bir örnek olacaktır.

9. Siyah ve beyazın uyumu

En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri (Modern ve otantik)
En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri 9

Siyah beyaz mutfak tasarımları da günümüzün modası içerisinde varlığını korumaktadır. Sizlere sunduğumuz bu model de geniş bir mutfak üzerinde yerleştirilmiş tasarımdır. Ancak küçük mutfaklar için de uygulanabilirliği vardır. Renkler, kapakların dizaynı oldukça güzel. Lavabo ise oldukça farklı olarak orta bölümde konumlandırılmış durumda.

10. Modernlik ile otantikliğin birleşimi işte bu mutfak!

En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri (Modern ve otantik)
En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri 10

Görüldüğü üzere bu modelde de duvar üzerinde standart fayans ve mermerlerden ziyade tuğla görünümü tercih edilmiş. Dolap kapakları ve çekmeceler eskiye yönelimi temsil ediyor. Mutfağın orta bölümünde kullanılan lavabo da bu işin cilvesi. Renkler modern çizgileri hissettirirken retro tasarımları da andırıyor. İşte bu konsept en beğenilenler arasında yerini aldı.

Kaynaklar

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] tarifin maksimum hazırlama süresi 5 dakikadır. Yani çok kısa bir süre içerisinde her mutfak çeşidinde rahatlıkla hazırlayacağınız bu lezzetle afiyetle tatmanız mümkün […]

trackback

[…] önce hazırladığımız ve oldukça beğeni alan En iyi 10 mutfak dekorasyonu başlıklı yazımızı da okuyarak güzel ve faydalı bilgiler […]

instagram fenomeni olmak isteyenler icin 5 yontem 1

Instagram fenomeni olmak isteyenler için [5 yöntem]

dunyanin en pahali lezzeti kobe eti 4 ilginc detay 1

Dünyanın en pahalı lezzeti: Kobe Eti (4 ilginç detay)