in

Instagram fenomeni olmak isteyenler için [5 yöntem]

instagram fenomeni olmak isteyenler icin 5 yontem 1
instagram fenomeni olmak isteyenler icin 5 yontem 1

Instagram fenomeni olmak birçok gencin hayallerindedir. Gerek popüler olma isteği gerek para kazanma amacıyla pek çok kişi Instagram’da tanınır ve fenomen haline gelip büyük kitleli hesap sahibi olmak isterler. Bunun pek çok yöntemi bulunmakta olup sizler için bu yazımızda 5 önemli yöntemi izah etmeye çalışacağız. Hiç zaman kaybetmeden hazırsanız detayları anlatmaya başlayalım.

Instagram fenomeni olmak neden önemlidir?

Instagram fenomeni olmak günlük hayatta pek çok avantaj ve fayda sağlayabilmektedir. Bilhassa gençlerin heveslendiği bu durum belirli kurallara dikkat edilirse başarıyla sağlanabilir. Fenomen olmanız durumunda belirli bir kitleye her daim ulaşarak fikirlerinizi yayabilirsiniz. Önemli ölçüde para kazanabilir ve ticari hayatınızı buradan yürütebilirsiniz. Zamanınızı kıymetlendirebilir, insanlar için faydalı içerikler üreterek insanlığa katkı sağlayabilirsiniz. Peki fenomen ve popüler olmak için ne lazımdır?

Fenomen olmak için ne yapmalıyım?

Fenomen olmak için izlenmesi gereken pek çok yol ve yöntem bulunabilir. Bu noktada sizler için en kıymetli 5 yöntemi tüm detaylarıyla açıklamaya ve sizi aydınlatmaya çalışacağız.

Instagram fenomeni olmak isteyenler için 5 yöntem
Instagram fenomeni olmak isteyenler için 5 yöntem

Resim Gerd Altmann tarafından Pixabay‘a yüklendi 

1. Özgün içerikler paylaşın

Özgün içerik paylaşmak bu süreçte oldukça önemlidir. Taklit ve kopya gönderiler yayınlamak kullanıcıların dikkatini ve ilgisini çekmez. Bu durum size takipçi kazandırmaz ve kaybetmenize de sebep olabilir. O yüzden içeriklerinizi her zaman kendiniz hazırlayın ve sayfanızın bütünlüğüne uygun olarak özgün içerikler geliştirin.

2. İlgi çekebilecek içerikler geliştirin

Kullanıcılar gerek keşfet üzerinden çıkan gönderilerde gerek takip ederek inceledikleri sayfalarda daha fazla zaman geçirmek, takibe almak ve hatta gönderilerini kaydetmek için ilgisi çeken içerikleri tercih eder. Kendi instagram sayfanızı daha popüler hale getirmek ve kitlenizi artırmak için takip eden veya edebilecek potansiyel kişilerin ilgisini çekebilecek içerikler yayınlayın.

Örneğin takipçi kitlesi olarak kadınları hedefliyor olabilirsiniz. Bu durumda sayfanızda futbol ile ilgili bir içeriği paylaşmak takipçilerinizin ilgisini çekmeyecektir. Ya da erkek takipçilerin hedeflendiği bir Instagram sayfasında makyaj malzemeleri ile ilgili paylaşım yapmak son derece manasız olacaktır. Bu doğrultuda içeriklerinizi hedef takipçi kitlenizin ilgisini çekebilecek şekilde dizayn edip yayınlayın.

Intagram fenomenleri ne kadar kazanıyor sorusunu merak ediyorsanız daha önce yayınladığımız ve kapsamlı bir şekilde tüm yönleriyle incelediğimiz Sosyal medya fenomenleri reklam ücretleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

3. Takipçi ve etkileşim sayınızı artırın

Eğer düşük bir takipçi sayısına sahipseniz ve gönderilerinizdeki etkileşim istatistikleri düşükse takipçi sayınızı ücretli artırma yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Ülkemizde ve dünyada yaygın olarak kullanılan iki farklı takipçi artırma yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi ücretle takipçi satın almak, ikincisi ise çekilişle takipçi satın almaktır.

Instagram fenomeni olmak isteyenler için 5 yöntem
Instagram fenomeni olmak isteyenler için 5 yöntem

Lisa Fotios adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

3.1. Ücretli takipçi ve etkileşim satın alma

Ücretle Instagram takipçisi satın almak için SMM panelleri kullanabilirsiniz. SMM panel; “Social Media Marketing Panel” in kısaltması olup belirli bir ücret karşılığında yüzlerce hatta on binlerce takipçiyi, yorumu ve beğeniyi satın alabileceğiniz sistemlerdir. Ancak bu sistemler bazen bot olarak tarif edilen gerçek ve organik olmayan kişileri takipçi olarak gönderebilir. Bu da sizin etkileşiminizi düşürebilir. Yine de güzel bir görünüm elde etmek, takipçi sayısının fazla görünmesini sağlamak adına SMM panellerden satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Bu noktada unutulmaması gereken en önemli husus, bu işlemin Instagram politikalarına aykırı oluşudur. Instagram topluluk kuralları gereği takipçi hilesi işlemlerini uygun bulmaz ve şüphelendiği hesapları askıya alabilir. Dolayısıyla ya güvendiğiniz panellerden satın alma işlemi yapmalısınız ya da bu yöntemi uygulamamalısınız.

Tiktokerler ne kadar kazanıyor? [2022]

3.2. Çekilişle takipçi satın alma

Ülkemizde ve dünyada pek çok ülkede yaygın kullanılan diğer bir yöntem ise çekiliş düzenleyerek takipçi ve etkileşim sayısını artırmaktır. Bunun için kendi hesabınızdan bir çekiliş düzenleyebilir, çekilişe katılım şartları arasında en az 1 gönderiyi beğenmek ve takip etmek gibi şartlar koyabilirsiniz. Ayrıca Çağrı Taner gibi büyük çekiliş organizasyonlarına sponsor olarak onların çekilişlerinden takipçi elde edebilirsiniz.

Kendiniz çekiliş düzenleyeceğiniz zaman Milli Piyango idaresinden izin almanız gerektiğini unutmayın. Lütfen hiçbir izin alma işlemi gerçekleştirmeden çekiliş düzenlemeyin. Bir denetim durumunda ciddi cezalar alabilirisiniz.

4. Mavi tik onayı alın

Mavi tik onayı olan hesaplar kullanıcılara güven verir ve takip etme isteği uyandırır. Instagram fenomeni olmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konu mavi tikin nasıl alınacağı ve hesabının nasıl onaylanacağıdır. Mavi tik işlemi sadece tanınır, güvenilir ünlü, siyasetçi, şarkıcı, devlet adamı gibi kişilere veya markalara verilmektedir. Eğer ünlü birisi değilseniz veya bir markayı temsil etmiyorsanız yine de mavi tik alabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır:

  • Takipçi sayınızı artırın, en az 50.000 seviyelerine kadar çıkarın.
  • İnternet gazetelerine tanıtım yazısı verin. Örneğin bir haber sitesinde biyografinizi yayınlatın. Bunu belli bir ücret karşılığında yapan aracı firmalar bulunmaktadır, ya da doğrudan kendiniz de iletişime geçebilirsiniz.
  • Kendi adınıza farklı sosyal medya sitelerinde hesaplar oluşturun.
  • Instagram üzerinde yaklaşık 5 tane fan sayfası oluşturun. Kendi orjinal sayfalarınızdaki gönderileri buralardan paylaşın ve kendi sayfanızın taklidini çoğaltın.
  • Wikipedia üzerinde kendi biyografinizi yayınlayın.
  • IMDB ve benzeri platformlar üzerinde adınıza hesaplar oluşturun.
  • Tüm bu PR yükseltme çalışmalarını yaklaşık 40 gün boyunca devam ettirin ve 40 günün sonunda Instagram mavi tik onayı almak için hesabınızla giriş yapın ve ayarlar bölümünden Doğrulama Talebi seçeneğine tıklayın.
  • Tıkladıktan sonra sizlerden bazı belgeleri yüklemeniz istenebilir. Bu aşamada kimlik fotokopinizi yüklemeniz hesabın size ait olduğunu kanıtlamanız açısından size büyük avantaj sağlayabilir. Ama güvenmiyorsanız da lütfen yüklemeyin.

Instagram gerekli incelemeleri ve kontrolleri yaptıktan sonra mavi tik onayınızı vermektedir. Ancak yetersiz ve gereksiz gördüğü hesaplara vermeyebilir. Bu noktada sizin çabanız ve gayretiniz çok önemlidir. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri eksiksiz bir şekilde ne kadar iyi yaparsanız mavi tik almanız o kadar kolay olacaktır. Mavi tik alındıktan sonra da artık kendinizi Instagram fenomeni olarak görmeye başlayabilirsiniz.

5. Düzenli ve istikrarlı olun

Takipçiler ve kullanıcılar içeriklerin devamlılığını bekler. Bu noktada mümkün mertebe düzenli aralıklarla ve aksatmadan içerik paylaşımı yapın. İstikrar bu sürecin bel kemiğidir. Lütfen sabırlı olun. Yukarıda saydığımız aşamaları harfiyen uyguladıktan sonra başarılı elde edebilirsiniz.

Sizler için 5 farklı ve kaliteli yöntemle instagram fenomeni olmak hakkında detayları izah etmeye çalıştık. Aklınıza takılan tüm noktalarda yorum bölümünde bize ulaşabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
anlasmali bosanma nedir avukatsiz bosanma 2022 1

Anlaşmalı boşanma nedir? Avukatsız boşanma (2022)

en iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri 1 1

En iyi 10 mutfak dekorasyonu fikri (Modern ve otantik)