in ,

Youtube reklam engelleme için en iyi 9 yöntem (Android)

Youtube reklam engelleme telefon veya bilgisayardan Youtube kullananların merak ettiği soruların başında gelmektedir. Çünkü reklamlar bazen can sıkıcı olabilmektedir. Özellikle video paylaşım sitelerinde çokça zaman geçirenler videoların reklamlarla kesilmesini ve devamlı ara verilmesini sevmez ve rahatsız olur. Bu sebeple hem Android telefon kullananlar Youtube reklam engelleme özelliğini merak ederken hem de bilgisayardan Chrome tarayıcısını kullananlar reklamlardan kurtulmanın yolunu ararlar.

Sizler için bu yazımızda kapsamlı bir şekilde Youtube reklamlarından kurtulmanın farklı yollarını ve yöntemlerini anlatacağız. Ancak unutulmamalıdır ki, bizim sitemizde de olduğu gibi, tüm sosyal medya platformları ve web sitelerinin gelir kaynağı reklamlardır. Reklamlar sayesinde sürdürülebilirliği devam etmektedir. Dolayısıyla reklam yer almasını istemediğiniz sitelerde ücretli versiyonları düşünebilirsiniz. Ücretli bir şekilde Youtube reklamlarından kurtulmak istediğinizde sizin için en büyük avantaj Youtube Premium olacaktır.

Youtube reklam engelleme için en iyi 9 yöntem (Android)
Youtube reklam engelleme için en iyi 9 yöntem (Android)

freestocks.org adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

Youtube Premium nedir?

Youtube Premium, abonelik sistemine dayanan, aylık veya yıllık olarak belirli ücret ödemeleri sayesinde Youtube’un ayrıcalıklı avantajlarından yararlanmayı sağlayan program türüdür. Bu programın en büyük avantajı Youtube reklamsız video izleme özelliğidir.

Youtube Premium avantajları nelerdir?

Youtube Premium programı sayesinde;

 • Youtube reklam engelleme özelliğini kullanabilirsiniz.
 • Tüm videoları reklamsız izleyebilirsiniz. Youtube Music üzerinden sınırsız müzik dinleyebilirsiniz.
 • Arka planda oynatma özelliğinden yararlanabilirsiniz.
 • İnternetiniz olmadığında veya çevrimdışıyken video izleme imkanı bulabilirsiniz.

Youtube Premium fiyatı ne kadar 2022?

2022 yılında Youtube Premium hem aylık hem de yıllık olarak satın alınabilmektedir. Bu noktada Türkiye, Amerika, Rusya, Brezilya gibi ülkelerde artık aylık paketlerin yanında yıllık paketler de alınabilmektedir. Türkiye için paket fiyatları şu şekildedir:

 • Yıllık aboneliklerde 152.99TL
 • Aylık aboneliklerde 16.99tl
 • Aile paketlerinde 25.99TL
 • Öğrenci paketlerinde 9.99TL fiyat uygulaması yapılmaktadır. Yıllık aboneliklerde yenileme zorunluluğu bulunmamaktadır. Abonelik süresi yıl sonunda dolduğunda paketi kendiniz yenilemeniz gerekmektedir.

Youtube Premium programına dahil olmak ve daha fazla bilgi almak için resmi sayfasını inceleyebilirsiniz.

https://boyleyap.com/ucretsiz-ve-yasal-film-izleme-siteleri-en-iyi-9/

Youtube reklam engelleme (Android)

Youtube reklam engelleme Android üzerinden yapılabilmektedir. Premium programına dahil olmak istemeyen kişiler reklam engelleyiciler aracılığıyla Youtube reklamlarını izlemekten kurtulabilir. Bunun için sizlere farklı yöntemlerin tanıtımını yapacağız. Google Play’dan indirip kullanacağız reklam engelleyici uygulamalar sayesinde Android telefonlarda Youtube reklam engelleme fırsatı yakalayabileceksiniz. Ancak unutulmamalıdır ki; üçüncü taraf uygulamalar her zaman güvenlik sunmayabilir. Lütfen bu uygulamaları yüklemeden önce sizden istediği şartları kontrol edin, eğer aklınızda bir şüphe yoksa kurulum işlemini yapın. Çünkü uygulama geliştiricilerin ilerleyen dönemlerde hangi amaçlara hizmet edecekleri ile ilgili bilgi sahibi olmamız imkansızdır.

Şimdi gelelim sizlere Youtube reklam engelleme Android üzerinden yapılabilecek yöntemleri anlatmaya. Bu yöntemlerin her biri Android uygulaması olup telefonunuza Google Play üzerinden kurulmaktadır. Eğer farklı bir ayar veya problem durumu yoksa rahatlıkla Youtube videolarında reklamsız izleme fırsatını elde edebilirsiniz.

Youtube reklam engelleyiciler

 1. AdGuard uygulaması
 2. Youtube Vanced uygulaması
 3. Blokada Slim AdBlocker uygulaması
 4. Tarayıcı üzerinden engelleme (Bu işlem için internet tarayıcınızın ayarlar bölümüne gelerek site ayarlarını açın, Pop-Up ayarları kısmına gelerek Pop-up engelle kısmını aktif yapın.)

Android telefonlarda Youtube reklamlarını engellemek için daha pek çok yöntem bulunmakta olup sizlere sunabileceğimiz yöntemler bunlarla sınırlıdır. Kendiniz Google Play üzerinden inceleyerek daha farklı uygulamalar da inceleyebilirsiniz.

Chrome tarayıcıda reklamları engellemeye yarayan eklenti

Google Chrome tarayıcı kullanıcıları reklamları engellemeye yarayan ve istenmeyen sitelerin reklamlarını engellemeyi sağlayan Adblock Plus isimli eklentiyi kullanabilmektedir. Bu eklenti sayesinde kolaylıkla reklam nasıl engellenir sorusuna yanıt bulunabilir. Eklentiyi indirmek için Chrome Web Mağazası’nı ziyaret edebilirsiniz. Eklenti tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Youtube reklam engelleme (iPhone – iOs)

iPhone kullananlar için seçenek biraz daha azdır, çünkü App Store üzerinde reklam engelleme için uygulama sayısı oldukça düşüktür. Ancak aşağıdaki yöntemlerle iOs işletim sistemine sahip iPhone telefonlarda reklam engelleme işlemini yapabilirsiniz.

 1. Adblock uygulaması
 2. Youtube+++ uygulaması
 3. AdGuard uygulaması
 4. Safari üzerinden engelleme (İnternet tarayıcısı Safari’yi açın ve ayarlar kısmından Pop-Up engelleme kısmını aktif yapın.)

Sizlere yukarıda toplam 8 farklı yöntemi sunmaya çalıştık. Bunların yanında DNS değiştirme yöntemi de bulunmakta olup bu yöntemle de Youtube videolarındaki reklamları gizleyebilirsiniz. Tüm bu yöntemleri yüklemeden veya uygulamadan önce unutmamanız gereken en önemli konu telefonunuzun gizliliği ve güvenliğidir.

DNS yöntemi ile reklam engelleme

DNS yöntemi ile bilgisayarınızdaki Youtube videolarını izlemekten kurtulabilirsiniz. Bu noktada yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Denetim Masası’nı açın.
 • Ağ ve İnternet menüsüne tıklayın.
 • Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni açın.
 • Sol taraftan Bağdaştırıcı ayarları değiştirin seçeneğini seçin.
 • Ethernet veya Wi-Fi ‘dan hangisini kullanıyorsanız sağa tıklayıp, Özellikler’i açın.
 • Karşınıza çıkan listede İnternet Protokolü Sürümü‘ne tıklayın.
 • DNS adresleri bölümüne: 94.140.14.14 veya 94.140.14.15 yazın ve kaydedin.

Eğer internet bağlantınızda bir problem yaşarsanız ve güvenmediğiniz bir durumla karşılaşırsanız DNS ayarlarınızı eski haline getirmeyi unutmayın. Telefonunuzun güvenliğini sağlamak veya gizliliğini korumak adına olabildiğince az ve bilinen firmaların geliştirdiği uygulamaları tercih etmek çok önemlidir. Yoksa telefonlara virüs bulaşabilir, hatta casusluk faaliyetleri yapılabilir. Bu sebeple ya güvendiğiniz uygulamaları yükleyin ya da Youtube Premium satın alarak reklamlardan kurtulun.

Sizler için daha önce yayınladığımız ücretsiz ve yasal film izleme siteleri yazımızı da incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Reis BEy
Reis BEy
1 yıl önce

teşekkürler

Meslek seçerken nelere dikkat etmeliyiz? [10 Altın Kural]

arabada kamp yapilabilir mi 8 onemli uyari 1

Arabada kamp yapılabilir mi? (8 önemli uyarı)