in ,

Ücretsiz ve yasal film izleme siteleri (En iyi 9 site)

ucretsiz ve yasal film izleme siteleri en iyi 9 site 2
ucretsiz ve yasal film izleme siteleri en iyi 9 site 2

Ücretsiz ve yasal film izleme siteleri, televizyondan sıkılan, hoş bir vakit geçirmek isteyen, zamanını kendi kararlarıyla değerlendirmek isteyen sinema ve dizi filmi sevenleri için vazgeçilmez bir unsurdur. Bu kapsamda ücretli veya uzun ve can sıkıcı reklamlara sahip platformlardan ziyade reklamsız veya daha az reklamlı kaliteli film izleme siteleri kullanıcıların rağbet gösterdiği unsurlardandır. Sizler için bu yazımızda en iyi 9 tane ücretsiz ve yasal film izleme siteleri hakkında bilgilendirme yapacağız.

Yazımızı okuduktan sonra sizler için daha evvel yayınladığımız Anime nereden izlenir başlıklı konumuzu da incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bu yazımızda anime severler için en iyi platformları sunmaya çalıştık.

Sinema ve dizi sektörü pandeminin etkisiyle zor günler yaşadı. Hem çekimlerin aksadığı hem de sinemaya giden izleyen kitlesinin düştüğü bu süreçte insanlar evlerinde internet ortamında dizi ve sinema filmi izleme ve video izleme sitesi arayışları içerisine girdi. Televizyon kanallarında yayınlanan alakasız içerikler, can sıkıcı programlar, insanların ilgi odağından uzak yayınlar ve uzun reklamlar yüzünden insanlar online internet üzerinden ücretsiz ve yasal film izleme siteleri arayışına girdiler.

Online film platformlarının dünyada en büyüğü olan ve geniş bir film yelpazesine sahip olan Netflix, ücretli olması sebebiyle kimi zaman pek çok insan tarafından uzak durulan bir platform olmakta. Bazı insanlar da bir aylık paket alıp, ilgisini çeken filmleri izleyip daha sonra üyeliğini kapatmaktalar. Bu sürelerin sonunda gözler yine ücretsiz ve yasal film izleme sitelerine dönmekte ve bu arayış içerisine girilmekte.

Ücretsiz ve yasal film izleme siteleri (En iyi 9 site)
Ücretsiz ve yasal film izleme siteleri (En iyi 9 site)

Photo by Jon Tyson on Unsplash

Neden yasal film sitesi izlemeliyim?

İnsanların aklına gelen bir diğer soru da neden yasal film sitesi izlemesi gerektiğidir. Bilindiği üzere film sektörü sinema bileti, televizyon yayını ve reklamcılık gelirleriyle ayakta durmaktadır. Bu gelirleri elde edebilmesi ve faaliyetlerine devam edebilmesi için izleyici kitlenin, yapımcı firmanın yayın hakkını verdiği kanal üzerinden filmleri izlemesi gerekir. Eğer yayın hakkı verilmemiş bir kanal veya site üzerinden film izleme işlemi gerçekleşirse bu durumda korsancılık faaliyeti sürdürülmüş olur ki bu hem sinema emekçilerinin zarar görmesine hem de kul hakkı yenerek etik olmayan bir iş yapılmasına sebep olur.

Korsan yayınların karşısında olmak, emek hırsızlığı yapmamak, sinema emekçilerine ve sanata saygı göstermek adına filmlerin muhakkak yasal ortamlarda izlenmesi gerekir ve doğrusu da budur. O açıdan internet üzerinden online film izlemek isteyen kişilerin ücretli veya ücretsiz yasal film izleme sitelerini tercih etmesi gerekmektedir.

En iyi 8 ücretsiz film izleme sitesi

Sizlere bu yazımızda toplam 9 farklı ve kaliteli ücretsiz ve yasal film izleme sitelerinin tanıtımını yapacağız. Tanıtımını yapacağımız film izleme siteleri:

  1. Hulu
  2. Vimeo
  3. Yotube
  4. Gain
  5. Puhu TV
  6. FoxPlay
  7. Crackle
  8. Classic Cinema Online
  9. Amazon Prime Video

Bu en iyi 9 ücretsiz film izleme sitesinin içinden bazıları hiç reklam yayını yapmayıp ücret talep etmeden izleme imkanı sunarken bazı video izleme sitesi ise küçük süreli reklam yayınları yapabilmektedir. Film sitelerinin bazıları Türkçe dil desteği sunuyorken bazıları İngilizce ve farklı dillerde yayın yapmaktadır. Yine bazılarında üyelik şartı aranmazken bazı film sitelerinde ise üye olma şartı yer almaktadır. Şimdi gelelim sizler için hazırladığımız en iyi 8 ücretsiz ve yasal film izleme sitelerine…

1. Hulu

Amerika Birleşik Devletleri merkezinde faaliyetlerine başlayan ve dünya genelinde geniş bir izleyici kitlesine ulaşan Hulu içerisinde birbirinden farklı kategorilerde ve kalitelerde film bulmanız mümkün. Ücretli paket seçenekleriyle daha geniş bir film arşivi sizleri bekliyor. Ancak ücretli üyeliğe geçmeden ücretsiz olarak film izleme imkanınız her zaman mevcut.

2. Vimeo

Türkiye’de Youtube’dan sonra adından sıkça söz ettiren video sitelerinden Vimeo üzerinden ücretsiz olarak pek çok seçenekle film izleme imkanınız bulunmaktadır.

3. Youtube

Bilindiği üzere dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan Youtube kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmemektedir. Pek çok filmin yasal kanalları üzerinden paylaşıldığı Youtube üzerinde binlerce çeşit filmi izleme imkanınız bulunmaktadır. Youtube alternatifi olabilecek video film izleme sitesi arayışında olan kişiler de elbette bulunmaktadır. Bu noktada youtube alternatifi diğer seçeneklere de göz atabilirsiniz.

4. Gain

Eğlenceli ve kaliteli içerikleriyle son dönemde etki kitlesi oldukça artan Gain üzerinden birçok farklı film ve yapımı ücretsiz olarak izleyebiliyorsunuz. Ancak Gain özel yapımlarının bazıları ne yazık ki ücretli üyelik gerektirmektedir.

5. Puhu TV

Ülkemizde 2016 yılında Doğuş Holding çatısı altında hizmet vermeye başlayan online film izleme sitesi Puhu TV birçok yerli ve yabancı filme ev sahipliği yapıyor ve tamamen ücretsiz.

6. FoxPlay

Fox TV’nin çatısı altında hizmet veren, hem Fox kanalının yayınlarını hem de farklı yapımları içeren FoxPlay Türkiye’de de hizmet vermekte olup ücretsiz olarak pek çok seçeneği izleyenlerle buluşturuyor.

7. Crackle

Sony markasının öncülüğünde faaliyetlerini sürdüren Crackle pek çok uluslararası filmi izleme imkanı sunuyor. Ancak Türkiye için bazı telif kısıtlamaları söz konusu olduğundan bazı filmler izlenemeyebiliyor.

8. Classic Cinema Online

Retro dönemlerin hayranlığını, 60 ve 80 kuşaklarının vazgeçilmez sinema eğlencelerini yaşamak istiyorsanız sizin için en ideal platform olan Classic Cinema Online sitesini takip etmenizde fayda var. Pek çok eski filmlere, kovboy filmlerine ve nostaljik filmlere ev sahipliği yapıyor.

9. Amazon Prime Video

Netflix’ten sonra en geniş film yelpazesine sahip olan Amazon Prime Video ne yazık ki ücretli. Ama 30 gün boyunca ücretsiz kullanım imkanı sunuyor. O açıdan beğendiğiniz filmleri izlemek için 30 günlük üyelik başlatabilir, dilerseniz süre sonunda üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Devam etmek isterseniz de ücretini ödeyerek devam edebilirsiniz.

Sizler için ücretsiz ve yasal film izleme sitelerini tanıtmaya çalıştık. Bu kapsamda aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
reklam metinleri reklam metni ornekleri 10 ornek 1

Reklam Metinleri – Reklam metni örnekleri (10 örnek)

seyrek saclari gurlestirmeniz icin yapmaniz gerekenler 5 oneri 1

Seyrek saçları gürleştirmeniz için yapmanız gerekenler (5 öneri)