in

Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site [2022]

Japonların kendilerine özgü, Japon geleneklerini ve hayal gücünü yansıtan anime nedir? Anime nereden izlenir? Anime izlemek için en iyi 10 web sitesi önerisi sizlerle buluşuyor. Eğer bir anime tutkunuysanız veya animeyi merak ediyorsanız bu yazımız sizin için çok faydalı bilgiler sunacaktır.

Anime nedir?

Anime; animasyon kelimesinin kısaltması olup, Japonların geliştirdiği, Japonya’ya özgü, kendi kültürleri ve hayal güçleri ekseninde ortaya çıkan çizim sanatı ve çizgi filmdir. Animeyi ilk kez gören bir kişi onun sadece çocuklar için olduğunu düşünse de, animenin her yaş grubu için içerikleri bulunmaktadır. Gerek çocuklar gerek gençler gerek yetişkinler anime izleyeni ve tutkunu olabilmektedir.

Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site [2022]
Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site [2022]
Resim Ermal Tahiri tarafından Pixabay‘a yüklendi 

Anime nasıl çizilir?

Anime çizerken simetriye ve orana çok önem verilir. Anime karakterlerinin yüz ve vücutlarının sağ ve sol hatları aynı veya benzere çok yakın bir şekilde resmedilir. Genellikle karakterlerin çene yapıları sivridir. En ayırt edici özellikleri ise gözleridir. Anime karakterlerin gözleri çoğu zaman büyük çizilir. Gerçek hayattakinden farklı olarak, anime karakterlerine bakıldığında gözlerinin yüzlerinde büyük bir orana sahip olduğu fark edilir. Japonların çekik gözlülüğünü temsilen gözlerinin kenarları sağa ve sola doğru uzatılır.

Anime karakterlerde çok renklilik hakimdir. Birden fazla renkle ve bilhassa canlı renklerle karakterler resmedilir. Çizimlerde karşılaşılan bir diğer ortak özellik ise saçlarıdır. Saç şekilleri çoğu zaman birbirine benzer ve en ilginç yanı ise neredeyse hepsinin üst ön bölüm saçları alınlarını veya gözlerinin bir bölümünü kapatır.

Anime çizimini detaylı olarak incelemek ve kendiniz bir anime karakter çizmek için aşağıdaki videoyu izleyerek incelemelerde bulunabilirsiniz. Daha farklı nasıl yapılır içeriklerini incelemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Nasıl Yapılır? – Vitaminli Blog

Anime nasıl izlenir?

Anime; mangalardan farklı olarak sinema ve televizyon için geliştirilmiş çizgi filmlerdir. Uzun metrajlı ve kısa metrajlı versiyonları olabilir. 1990’lı yıllarda çocukluk yaşamışların vazgeçilmez çizgi filmlerinden olan Tsubasa’yı hatırlamışsınızdır. Tsubasa aslında bir manga olsa da sonrasında anime olarak izleyicilerin karşısına çıkmış başarılı bir yapımdır ve tüm dünyada büyük bir izleyici kitlesine ulaşmıştır.

Anime izlemek isteyenler için birden çok seçenek bulunabilir. Anime nasıl izlenir noktasında merak edenler için yazımızın devamında en iyi 6 sitenin tespitini yapıp sizlere sunmaya çalıştık. Öncelikle anime nereden izlenir noktasında kısaca açıklamamızı yapalım.

Anime nereden izlenir?

Anime izlemek için birbirinden farklı yöntemler tercih edilebilir. E-ticaret siteleri üzerinden VCD/DVD satın alabilirsiniz. Televizyonlardaki kanalların yayın akışlarını takip ederek günü ve saati gelince doğrudan televizyon üzerinden izleyebilirsiniz. 2 yıl öncesine kadar televizyonlarda doğrudan anime yayını yapan KIDZ ANIMEZ kanalı vardı ancak yayın hayatına son verdiler. Şuan Türkiye’de yayında olan çocuk kanallarından TRT Çocuk, Cartoon Network, Minika gibi kanallarda anime yayını için yayın akışları kontrol edilebilir.

Anime izlemek için en iyi 6 site

Anime izlemenin diğer bir yolu da internet sitelerini takip etmektir. Pek çok anime izlemek için site bulmak mümkündür. Sizlere anime izlemek için en iyi 10 siteyi listeledik.

1. 9Anime.to

9Anime.me çatısı altında hizmet veren Anime izleme sitesi ücretsiz olarak izleyicilerine çok çeşitli anime dizi ve filmleri sunmaktadır. Dilerseniz üye girişi yaparak kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. Birçok animenin İngilizce alt yazı seçeneği bulunuyor. Diller genellikle Japonca.

İncelemek için tıklayın: https://9anime.to

Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site - 9anime.to
Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site – 9anime.to

2. Hulu

Hulu, Netfix gibi birçok dizi ve filmi içerisinde barındıran gelişmekte olan bir site. Disnep desteğini almış durumda. Ücretsiz deneme hesabı oluşturabiliyorsunuz. Dilerseniz ücretli seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. 3 farklı ödeme planı bulunan Hulu’da en uygun aylık paketler 13,99$’dan başlıyor. Anime izlemek için Hulu’nun geniş yelpazesinden yararlanabilirsiniz.

İncelemek için tıklayın: https://www.hulu.com

Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site - Hulu
Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site – Hulu

3. Crunchyroll

Anime ile özdeşleşmiş bir diğer site Crunchyroll. Bu site üzerinden 100’lerce farklı anime seçeneğinden yararlanabilirsiniz. 14 günlük premium hesabı ücretsiz olan Crunchyroll sizlere 14 günün sonunda en uygun aylık 45,00 TL’den başlayan fiyatlarla hizmet veriyor.

İncelemek için tıklayın: https://www.crunchyroll.com

Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site - Crunchyroll
Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site – Crunchyroll

4. Youtube Kids

Youtube Kids sayesinde birçok anime seçeneğine ulaşabilirsiniz. En büyük özelliği çocuklarınıza güvenli bir dijital ortam sağlamasıdır. Ebeveyn kontrollerinin en iyi seviyede olduğu Youtube Kids şuanda tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Video arama özelliğini dilerseniz kapatabilirsiniz. Bu sayede çocuklarınızın sizin kontrolünüzden çıkarak farklı yayınlar izlemesine engel olabilirsiniz.

İncelemek için tıklayın: https://www.youtubekids.com

Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site - Youtube Kids
Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site – Youtube Kids

5. Amazon Prime

Amazon e-ticaret ağının yeni versiyonu olan video yayıncılığı hizmeti Amazon Prime üzerinden pek çok anime dizi ve filmi takip edebilirsiniz. Çocuklar için özelleştirilebilen Amazon Prime’da ebeveyn kontrolü bulunuyor. İlk 30 gün ücretsiz olan Prime üyeliği sonraki aylarda sadece 7,90 TL’ye sunuluyor. Ayrıca bu üyelikle amazon.com.tr üzerinden de ayrıcalıklardan faydalanabiliyorsunuz.

İncelemek için tıklayın: https://www.primevideo.com

Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site - Amazon Prime
Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site – Amazon Prime

6. Netflix

Dünyanın en gelişmiş ve takipçisi ile kitlesi en yüksek olan Netflix, izleyenlerine anime dizi ve film videolarıyla eğlenceli vakitler sunuyor. Netflix Türkiye ücreti şuan 17,99 TL’den başlayan aylık fiyatlardadır. Önceden Türkiye’de bir ay ücretsiz imkanı sunan Netflix artık sadece ücretli üyeliklere izleme imkanı sunuyor. Netflix üzerinden anime yayınları izlemek için üye olmanız gerekmektedir.

İncelemek için tıklayın: https://www.netflix.com

Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site - Netflix
Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site – Netflix

Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
saklanbacci
saklanbacci
2 yıl önce

Daha fazla site var mı? sadece bunlar mı? Teşekkürler

Vitaminli
2 yıl önce
Reply to  saklanbacci

Anime izleyebileceğiniz en iyi siteler bunlar. Daha farklı alternatifler de var tabi ama onlarda birçok reklamla karşılaşabilirsiniz. Bazıları telifsiz yayın da yapıyor. O açıdan sizlere tavsiye edebileceğimiz en iyi anime izleme siteleri bunlar.

trackback

[…] Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site [2022] […]

Metaverse nedir? Metaverse Coin Hangi Borsada?

Çorum Avukat Listesi – En Meşhur Avukatlar