in ,

İnternetten İngilizce öğrenmek için 7 kurs (2022 güncel)

internetten ingilizce ogrenmek icin 7 kurs 2022 1
internetten ingilizce ogrenmek icin 7 kurs 2022 1

İnternetten İngilizce öğrenmek artık çok kolay ve zevkli bir süreçtir. Pek çok web sitesinde yer alan online İngilizce kursları ile dil eğitimi almak isteyenleri başarıyla sonuca ulaşabilmektedir. Evde İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin en iyi tercih edebileceği yoldur. Özel öğretmen veya kurs ücretlerinden daha uygun fiyatlarla bu süreç tamamlanabilmektedir. Peki internetten İngilizce öğrenmek isteyenler için en iyi online kurslar hangileri? İşte tüm yanıtlar…

İngilizce öğrenmenin yolunu kolaylaştıran, bir kuruma veya mekana bağlı kalmaksızın evde öğrenme imkanı sunan ve kişinin kendi kendine bol aktivite yaparak dil gelişimini pekiştirmesini destekleyen kurslar online kurslardır. Bilhassa pandeminin etkileriyle evlerine kapanan ve kişisel gelişimini ilerletmek isteyen insanlar da sıklıkla bu yolu tercih etmektedir. Günümüzde uzaktan eğitim ve online eğitim kavramları hayatımızın artık bölünmez bir parçası haline gelmiştir.

İnternetten İngilizce öğrenmek için 7 kurs (2022 güncel)
İnternetten İngilizce öğrenmek için 7 kurs (2022 güncel)

Resim Anil sharma tarafından Pixabay‘a yüklendi 

Evde İngilizce öğreten online kursların avantajları

Evde internetten kendi kendine İngilizce öğrenmek ve yabancı dil bilgisini geliştirmek isteyen kişiler için en büyük kaynak internet siteleridir. Bu sitelerin avantajları:

  • Herhangi bir zaman sınırlaması olmaksızın günün her saatinde eğitim alınabilir.
  • Mekan zorunluluğu yoktur. İster evde ister iş yerinde isterseniz de bambaşka bir ortamda internet üzerinden kurslara ve etkinliklere katılabilirsiniz.
  • Bolca tekrar etme, yeni örneklerle öğrenmeyi geliştirme ve pekiştirme imkanı sunar.
  • Sesli, görüntülü, fotoğraflı ve yazılı pek çok kaynağı içerisinde barındırır.
  • Ücretleri özel ders öğretmenlerine ve özel kurslara göre daha uyguna gelebilir.

Evde İngilizce öğreten online kursların dezavantajları

Elbette her şeyde olduğu gibi bu süreçte de bazı dezavantajlar bulunmaktadır. Sizler için tespit ettiğimiz olumsuz noktaları da sıralamaya çalıştık:

  • Her zaman internete bağlı olmayı gerektirir. Bağlantının olmadığı durumlarda kullanılamazlar.
  • Okul veya bir eğitim kurumundaki gibi düzenli bir eğitim ortamı olmadığı için internet ortamındaki kurslarda düzen, istikrar ve disiplin çok önemlidir.
  • Dersler, kurslar veya aktiviteler düzenli bir şekilde sürdürülmezse başarıya ulaşmak zor olabilir.
  • Çevrimiçi destek verenler hariç olmak üzere sorularınız olduğunda cevap bulmak adına kendi gayretlerinizle çalışma yapmanız gerekebilir.

İnternetten İngilizce öğrenmek için web siteleri

İnternetten İngilizce öğrenmek için pek çok online kurs ve eğitimler içeren web siteleri bulunmakla birlikte sizler için bizim hoşumuza giden ve faydalı olabileceğini düşündüğümüz 7 farklı eğitim platformunu sunmak istedik. Hazırsanız başlayalım:

1) Dyned

Dynamic ve Education kelimelerinin kısaltması olan, dinamik ve eğitim anlamına gelen DynEd, internet ortamında en iyi İngilizce ve yabancı dil eğitim programlarını sunan ve dil gelişimini destekleyen sitelerden birisidir. Bu site Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda da kullanılmakta olup tüm öğretmen ve öğrenciler ücretsiz olarak faydalanmaktadır.

DynEd’e gitmek için tıklayınız.

2) Voscreen

Dinleyerek ve izleyerek öğrenmenin en iyi destekçilerinden birisi Voscreen‘dir. Bu web sitesi sayesinde birçok film, müzik, dizi ve videoları inceleyerek Türkçe çevirisini yapmaktasınız. Çevirinin tamamlanması için size sınırlı bir süre tanınır. Bu süre içerisinde çeviriyi yapmanız gerekir. Kendilerine özgü bu öğretim yöntemiyle Voscreen oldukça sevilen ve dinleme pratiğini geliştirmek isteyenler tarafından tercih edilen web sitesidir.

Voscreen’e gitmek için tıklayınız.

3) Duolingo

Gramer bilgisini geliştirip kelime öğrenme noktasında kapasitesini artırmak isteyenler için en güzel içeriklerin ve etkinliklerin yer aldığı web sitesi Duolingo‘dur. Duolingo, “dil öğrenmenin dünyadaki en iyi yolu” sloganıyla hizmet vermekte olup, sadece İngilizce için değil pek çok yabancı dil için kullanılabilecek güzel ve faydalı bir web sitesidir.

Duolingo’ya gitmek için tıklayınız.

4) News in levels

Temelinde bir haber sitesi gibi işleyen News in levels farklı seviyelerde haberler sunmakta ve üç farklı seviyedeki bu haberleri okuyarak kelime bilginizi güçlendirmeyi hedeflemektedir. Kelime ezberi yapmak isteyenler için tercih edilebilecek güzel ve faydalı bir web sitesidir.

News in levels’e gitmek için tıklayınız.

Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site [2022]

5) Busuu

Hem konuşma becerilerini hem de kelime dağarcığını geliştirmek isteyenler için gayet faydalı bir web sitesi olan Busuu sadece İngilizce dilinde değil pek çok yabancı dilde destek vermektedir. Bol tekrarlar yaparak günlük hayattaki işe yarayacak pek çok cümle ve kelime ile karşılaşabilecek ve öğrenmenizi güçlendirebileceksiniz.

Busuu’ya gitmek için tıklayınız.

6) BBC Learning English

Üç farklı seviye üzerinden İngilizce öğretmeyi hedefleyen BBC Learning English web sitesi, takipçilerine belirli videolar izletip bununla ilgili sorular sormakta ve cevaplanmasını istemektedir. Gramer ve kelime dağarcığını geliştirme noktasında da pratik yapılabilecek pek çok online aracı içerisinde barındırmaktadır.

BBC Learning English’e gitmek için tıklayınız.

7) Memrise

Memrise; sözcük bilgisini geliştirmek isteyenler için tek başına pek çok özellikler sağlamaktadır. Web sitesi içerisinde yer alan kelime kartlarını inceleyerek öğrenmenizi destekleyebilir, kendinize özel kelime kartları oluşturabilirsiniz. Anlamlı öğrenmeyi sağlayarak akılda kalıcı çalışmalar yapabilirsiniz.

Memrise’e gitmek için tıklayınız.

İnternetten İngilizce öğrenmek isteyenler için hazırladığımız ve kapsamlı içeriklerle 7 farklı faydalı web sitesini sunmaya çalıştığımız yazımızda sona geldik. Bu kapsamda yararlanacağınız web siteleri tamamen sizin kendi gayretinizle sizleri başarıya götürebilecektir. Bu süreçte sabırlı olmak ve düzenli olarak çalışmaları sürdürmek tamamen başarıyla doğru orantılıdır. Evde, iş yerinde veya tamamen başka bir yerde internetten İngilizce öğrenmek isteyenlerin farklı bir sorusu veya merak ettiği konusu olursa yorum bölümünde bize ulaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
avokadolu dip sos nasil guacamole sosu tarifi 5 dk kapak

Avokadolu dip sos nasıl hazırlanır? Guacamole Tarifi (5 dk)

en iyi ve ucretsiz fare imleci indir 10 adet 1

En iyi ve ücretsiz fare imleci indir (10 adet – güncel)