in

Metaverse nedir? Metaverse Coin Hangi Borsada?

Son zamanlarda yaşanan metaverse çılgınlığı, Facebook’un açıklamaları sonrasında çok farklı bir noktaya geldi. Şirket ismini Meta olarak değiştirme kararı aldı. Bu karar sonrasında Metaverse alt coinlerinin değerinde muhteşem bir artış meydana geldi. Bu anlamda, Metaverse nedir sorusunun çok sık sorulduğunu ve insanların merak ettiğini biliyoruz. Yazımızda konun hakkında sizler için son derece önemli açıklamalarda bulunacağız.

Metaverse dünyasının en ilgi çekici özelliklerinden biri olan dijital insan üretim aracı Metahuman Creator ile ilgili yazımızı de şiddetle okumanızı tavsiye ederiz.

Metaverse nedir?

Metaverse, çok farklı şekillerde kurulma özelliği olmasının yanında para kazanabilen bireyler ait olan arazilerden meydana gelen sanal bir ortamdır. Bu açıdan düşündüğümü zaman son dönemin en önemli icatlarından biri olarak kabul edilmektedir. Dünyayı birbirine bağlama ve insanlar arasında var olan mesafenin kalkması gibi özellikleri vardır. Cep telefonlarınız aracılığı ile kısa süre içinde mal ve hizmet alma işlemi yapabilirsiniz. Bu açıdan baktığımız zaman ekonomik anlamda büyüme için önemli bir rolü olduğunu görebiliriz.

Metaverse nedir? Metaverse coin hangi borsada?
Metaverse nedir? Metaverse coin hangi borsada?

Şu ana kadar internet için özel bir para birimi bulunmuyordu. Sahip olunan para birimleri banka veya fiat tarafından desteklenen dijital sayılardı. Bu fonların hareketi, para birimini online ortamda hareket ettirdiğimiz anlamı taşımazdır.

Blok zinciri teknolojisinin tanıtılması sonrasında kripto para birimlerinin geliştirilmesi, dijital ekonomi oluşturma noktasında çok önemli bir potansiyele sahiptir.  İnternetin kendi para birimi yanında değişmezlik gücüne sahip olduğunu ifade edebiliriz. Dijital varlıklar sayesinde gerçek mülkiyetlere sahip olabilir ve başka kimsenin güvenine ihtiyaç olmadan takas yapabilme anlamına geliyor.

Metaverse avantajları nelerdir?

Metaverse nedir sorusunun akabinde en merak edilen husus metaverse avantajlarıdır. Metaverse, sanal hayat ve dijital hayatı birleştirmeyi amaçlar. Facebook öncülüğünde atılım yapan unsur, dijital insan profillerinin ön plana çıkmasına neden olacak. Özellikle kripto para borsasını takip eden kişilerin, bu noktada çok fazla araştırması olduğunu biliyoruz. Özellikle sanal dünya ve gerçek dünya arasında birleştirme vazifesine sahip olması yanında uzak ve yakını da bir araya getirme gibi önemli bir görev üstlenir. Facebook’un meta çalışmaları ile ilgili şu sayfasına göz atarak detayları inceleyebilirsiniz.

Metaverse, en dikkat çekici avantajları başında sizlere değişimi mümkün kılmasını göstermektedir. Sizler için yaptığımız araştırmalar sonrasında bu konu için önemli bilgileri aktarma kararı aldık.

  • Metaverse dünyasında herkesin özelleşme, dijital anlamda karakter ya da avatar haline gelme şansı vardır.
  • Gerçek insanların arkasında dijital avatarlar vardır. Sanal ortamda bir araya gelebilirler.
  • Metaverse sayesinde çok uzakta olan insanlar ile bile dijital toplantılar istediğiniz yerde yapılabilir hale gelir.

Metaverse temelinde, bilim kurgu filmlerinde de görüldüğü gibi sanal bir dünya olarak nitelendirilen bir ortamı sizlere sunar. Akıllı gözlükler, VR teknolojisi ya da arttırılmış gerçeklik gibi temel başlıklar üzerinden meta sağlanmaktadır. Burada herkes özelleşebilir ve dijital avatar haline gelebilir.

Metaverse coinleri nelerdir?

Metaverse, oyunlarda da bildiğimiz gibi bizlere sanal bir evren sunar. Bu evre içinde oyunların içeriğine göre çeşitli görevler ve bu görevleri yapmanız halinde elde ettiğiniz kazanımlar vardır. Metaverse ile kripto para evrenini birleştirerek sanal evreden,  kripto para kazanma imkanı sunan bu teknoloji için sizlere en popüler coinlerden bahsedeceğiz.

  • MANA, Minecraft mantığı ile kurulan ilk metaverse tabanlı oyun projesi olarak biliniyor. Platform içinde üç adet token vardır. LAND, MANA, ESTATE. Decentraland ekonomisinin farklı alanlarında çalışmalar sergilerler.
  • Ethereum blok zincirinde sanal ürünler yönetme ve oluşturma imkanı veren Enjin, yüksek ücretleri ve dolandırıcılıkları engelleme noktasında yardımcı olabilir.
  • Pokemon’dan esintiler sunan Axie Infinty, blok zincir tabanlı bir savaş oyunudur. Oyunda AXS ismimli token kullanılmaktadır.
  • Sandbox, kripto para kullanıcıları tarafından son zamanlarda çok sık duyulan ve yaşadığı değer artışı ile adından söz ettiren bir coindir.

Metaverse evreni hakkında daha önemli bilgiler almak ve değerlendirme yapmak adına bizi takip edebilirsiniz. Bunlar haricinde de çok piyasada çok önemli Metaverse coin seçenekleri olduğunu ifade etmek gerekiyor.  Coin seçeneklerini ve bu seçenekler hakkında önemli bilgileri buradan net bir şekilde takip edebilirsiniz.

Metaverse ile düğün yapıldı

Metaverse o kadar farklı boyutlara ulaştı ki metaverse üzerinden bir düğün dahi gerçekleştirildi. Dave ismindeki 60 yaşındaki birey ile Traci ismindeki 52 yaşındaki birey, Virbela isimli şirketin etkinlikleri üzerinden birbirlerine aşık oldular ve evlendiler. Bu evlilik töreni ileride bu teknolojinin her boyuta ulaşabileceğin de bir göstergesi oldu.

Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Cemile Yıldırım
Cemile Yıldırım
2 yıl önce

Facebook Meta hakkında aydınlatıcı bir yazınız olacak mı?

Vitaminli
2 yıl önce

Yakın zaman içinde yayınlamak üzere bu konuda kapsamlı bir çalışma yapmaktayız. Yayınlandığı anda size e-posta ile iletelim.

trackback

[…] sadece bilim kurgu filmlerinde rastlanan sahneler Metaverse ile insanların hayatlarının tam içine girmeye başladı. İlk olarak yapay zeka ve […]

LG TV internete bağlanmıyor? 5 çözüm önerisi

Anime nereden izlenir? En iyi 6 Site [2022]