in

LG TV internete bağlanmıyor? 5 çözüm önerisi

LG TV internete bağlanmıyor ve bağlanma sorunları yaşıyorsanız bu yazımızda sizlere çözüm önerilerini ve sorunun sebeplerini izah etmeye çalışacağız. LG TV’ler Türkiye’de büyük bir pazara sahip olup uygun fiyatlı seçenekleri ve yaygın kullanımı sebebiyle insanlar arasında sıklıkla tercih edilebilmektedir. LG TV internete bağlama noktasında bir sorun yaşıyorsanız veya hiç LG TV internete bağlanmıyorsa bu yazımızda sizlere hazırladığımız 5 çözüm önerisini uygulayarak sorununuzu gidermeyi deneyebilirsiniz.

LG TV internet bağlantısı

LG marka smart televizyonunuzu internete bağlamak için birden fazla yöntem kullanabilirsiniz. Eğer kablolu bir bağlantı yapmak istiyorsanız internet modeminizin LAN çıkışından televizyonun arkasında bulunan ethernet giriş portuna kablo çekmeniz gerekmektedir. Kablolu internet kullanımı en çok tercih edilmesi gereken yöntemlerden biridir. Çünkü kablolu bağlantılarda sinyal sıkıntısı, internet çekmeme durumu, bağlantı kalitesi durumları kablosuz internete göre daha iyidir.

LG televizyonunuzu kablosuz olarak internete bağlamak istiyorsanız ağ ayarlarından Wi-Fi bölümünden modem SSID’yi seçip şifreyi girerek kablosuz bağlantı yapmanız mümkündür. Dilerseniz bu işlemi WPS ile de gerçekleştirebilirsiniz. Eğer cihazınızın WPS özelliği varsa modeminizin WPS tuşuna basarak hiçbir şifre girmeden televizyon ve internet bağlantısını yapabilirsiniz.

İnternet bağlantısı yaparken uygulama aşamalarını sizler için aşağıdaki şekilde listeledik:

 1. LG TV televizyonun Ayarlar menüsünü açın.
 2. Ayarlar menüsünden Ağ veya Network yazan seçeneğe tıklayın.
 3. Ekranınızda beliren tercihler arasından Ağ Bağlantısı ya da Network Connection kısmını seçin,
 4. Ekranda Kablosuz internet ve Kablolu internet olarak iki seçenek göreceksiniz. İstediğiniz seçip Start’a basın.
 5. Eğer kablosuz interneti (WiFi) seçtiyseniz buradan arama yaparak internet isimlerini listeleyin ve kendi modeminize ait olan SSID’yi seçin.
 6. WiFi şifrenizi kumanda ile girin ve tuşlayın.
 7. Bağlantı yapıldığı anda size tamamlandı uyarısı verecektir.
 8. Smart Tv bölümüne geçerek internet bağlantınızı test edebilirsiniz.
LG TV internete bağlanmıyor? 5 çözüm önerisi
LG TV internete bağlanmıyor? 5 çözüm önerisi

Resim mohamed Hassan tarafından Pixabay‘a yüklendi 

LG TV internete bağlanmama sorunu

LG TV’lerde genel olarak karşılaşılan sorun internete bağlanmama sorunudur. Bu noktada yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Eğer tüm yöntemleri deneyip yine de sonuç alamadıysanız bu durumda televizyonunuzu servise götürmeniz en doğrusu olacaktır. Dilerseniz aşağıdaki 5 çözüm önerisini sırasıyla uygulayarak LG televizyonu internete bağlamayı deneyebilirsiniz.

 1. WiFi ayarları hatası: Genellikle sorunun ilk sebebi buradan kaynaklanmaktadır. Modeminizin WiFi ayarlarını kontrol edin. Mümkünse telefon veya bilgisayar gibi farklı bir cihazla modeme bağlanmayı deneyin. Eğer bağlantıda sorun yoksa yukarıda izah ettiğimiz şekilde televizyonunuzun internet bağlantısını yeniden ayarlayın. 
 2. WiFi cihazının arızası: Karşılaşılan diğer bir sorun türü de televizyonun WiFi kablosuz internet cihazının arızasıdır. Bu durumda cihazın tamiri pek mümkün olmayıp en yakın bir serviste değişimini rahatlıkla yaptırabilirsiniz.
 3. Modem engellemeleri: Diğer bir sorun türü de modem engellemeleridir. Modeminizin ara yüzüne girerek (genellikle 192.168.1.1 ‘dir) MAC ayarlarını kontrol edin. Eğer MAC koruması aktifse kaldırın veya televizyonun MAC kodunu modem üzerinden ekleyin.
 4. Modem DNS problemi: Kimi zaman modem üzerinden cihazlar IP alamamaktadır. Bu durumda modeminizi fişten çekip en az 10 saniye bekleyin ve sonra tekrar takın.
 5. Ethernet arızası: Eğer kablolu bir şekilde internet bağlantısı yapmaya çalışıyorsanız ve internete bağlanmama sorunu yaşıyorsanız kablolu internette kullandığınız ethernet kablosunda veya bağlandığı portlarda bir sorun meydana gelmiş olabilir. Herhangi bir bilgisayara televizyonun arkasındaki ethernet portunu bağlayarak sorunun buradan kaynaklanıp kaynaklanmadığını gözlemleyebilirsiniz.

Tüm bu denemelere ve yöntemlere rağmen LG TV internete bağlanmıyor sorunu yaşıyorsanız lütfen servise giderek çözüm arayınız. Televizyonun içerisinde farklı bir elektronik sorun meydana gelmiş olabilir.

İnternetsiz TV internete bağlanma

Eğer televizyonunuzun internet özelliği yoksa veya smart televizyon değilse bu durumda televizyonunuzu internete bağlamak için harici aygıtlara ihtiyacınız bulunmaktadır. İnternetsiz TV internete bağlanma için kullanabileceğiniz en iyi cihaz Mi Android Box ‘tır. Bu cihaz veya buna benzer farklı cihazlar ile internetsiz televizyonu internete bağlayabilirsiniz. Android ara yüzü sayesinde kolayca Google Play üzerinden uygulama yükleyebilir, Youtube, Netflix ve Amazon Prime gibi ortamlara bağlantı yaparak televizyonunuzu internetli hale dönüştürebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Kedilerde beyaz köpük kusmak neden olur? 8 Sebep

Metaverse nedir? Metaverse Coin Hangi Borsada?