in

Bir öğretmenin hangi okulda görev yaptığını nasıl öğrenebilirim?

bir ogretmenin hangi okulda gorev yaptigini nasil ogrenebilirim
bir ogretmenin hangi okulda gorev yaptigini nasil ogrenebilirim

Bir okuldan mezun olmuş, eski öğretmenlerine ulaşmak isteyen ve bağlantı kurmak isteyen kişilerin bir öğretmenin hangi okulda görev yaptığını nasıl öğrenebilirim sorusu genellikle akıllara gelmektedir. Hangi öğretmen hangi okulda görev yapıyor, eski öğretmenimi nasıl bulabilirim, emekli öğretmenleri nasıl bulabilirim soruları cevabına ulaşılmaya çalışılan sorulardan olabilmektedir. Bizlere emek veren kıymetli öğretmenlerimizin hangi okulda görev yaptığını, çalıştığını öğrenebilmenin yöntemlerini sizlerle paylaşacağız.

6-7 yaşlardan itibaren okul hayatına atılmaktayız. 4 yıl ilkokul, 4 yıl ortaokul, 4 yıl da lise derken sadece Milli Eğitim Bakanlığı çatısı altında toplam 12 senemiz geçmektedir. Üniversiteye de gidildiğini varsayarsak en az 15 senenin eğitim öğretim faaliyetleri içerisinde geçtiğini söylemek mümkün olur. Bu eğitim ve öğretim yılları arasında pek çok öğretmen derslerimize girmektedir. Bir eğitim ve öğretim yılında en az 15 öğretmen ile karşılaştığımızı düşünebiliriz.

İlkokul sınıf öğretmeninin yeri tüm öğrencilerde ayrıdır. İlkokul hayatımız boyunca tam 4 sene boyunca sınıf öğretmenimiz ile eğitim öğretimimize devam ederiz. Bu dört yıllık birliktelik, öğretmenimizin bize kazandırdıkları ile taçlandığı için genellikle birçok kişi ilkokul öğretmenlerinin adını, soyadını ve yüzünü unutmamaktadır. Elbette öğretmenliğin branşları birbiriyle kıyaslanamaz ancak sadece bir yıl haftada 2 saat derse giren öğretmenin öğrencide bırakacağı etki 4 yıl boyunca haftada 30 saate yakın dersine giren öğretmenden daha azdır.

Bir öğretmeni nasıl bulurum?

Öğrenciler ve hatta yetişkinler aradan yıllar geçtikten sonra eski öğretmenlerine özlemden ve onlarla tekrar bağlantı kurmak adına bir öğretmenin hangi okulda görev yaptığını nasıl öğrenebilirim, bir öğretmeni nasıl bulurum, hangi öğretmen hangi okulda görev yapıyor sorusunu araştırmaktadırlar. Çünkü bir çok öğretmen göreve başladığı okulda emekliliğe kadar yer almayıp belirli yıl geçtikten sonra gerek zorunlu hallerle gerek isteyerek kurum okul değişikliği yapabilmektedir.

Durum böyle olunca eski öğretmenlerine ulaşmak isteyen kişiler öğretmeninin hangi okulda görev yaptığını öğrenmeye çalışırlar. Bir öğretmenin hangi okulda görev yaptığını öğrenebilmenin birbirinden farklı yöntemleri olabilir. Sizlere sırasıyla bu yöntemleri anlatacağız.

Bir öğretmenin hangi okulda görev yaptığını nasıl öğrenebilirim?
Bir öğretmenin hangi okulda görev yaptığını nasıl öğrenebilirim?

Eski görev yaptığı okul ile görüşme

Bir öğretmenin hangi okulda görev yaptığını nasıl öğrenebilirim sorusunun en hızlı cevabı öğretmenin eski görev yaptığı okul ile görüşmekte bulunmaktadır. Öğretmenler ve bir çok kamu personeli yeni bir kuruma tayin olduğu zaman eski okulundan ayrılış işlemleri yapmaktadır. Atama kararnameleri de bu okula gelmektedir. Dolayısıyla eski görev yaptığı okula giderek oradaki idareci ve personellerden bu bilgiyi temin etmeniz mümkün olabilir.

Sosyal medya üzerinden araştırma

Öğretmeninizin hangi okulda görev yaptığını bilmiyorsanız ikinci yöntem olarak onun sosyal medya hesaplarını inceleyerek ona ulaşmayı deneyebilirsiniz. Günümüzde pek çok insan sosyal medya platformlarını kullanmaktadır. Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin gibi dünyada yaygın kullanılan sosyal medya platformlarının en az biri bir çok insan tarafından tercih edilmektedir. Öğretmeninizin bu sosyal medya hesapları üzerinden takibini yaparak, varsa profilleri üzerinden iletişime geçip görev yaptıkları okulları öğrenebilirsiniz.

MEB okul web siteleri üzerinden öğrenme

Hangi öğretmen hangi okulda görev yapıyor konusunda Milli Eğitim Bakanlığı okul web siteleri üzerinden öğretmeninizin görev yaptığı okulu öğrenebilirsiniz. Günümüzde pek çok kişi öğretmen araması yaparken ve bir öğretmenin hangi okulda görev yaptığını nasıl öğrenebilirim sorusuna yanıt ararken bu yöntemi kullanmaktadır. Google üzerinden “meb.k12.tr: Öğretmen Adı” şeklinde özelleştirilmiş bir arama yapıp, okulların web siteleri üzerinden öğretmenleri sorgulayabilirsiniz. Eğer ki öğretmeniniz emekli olmadıysa veya bir okulda çalışıyorsa bu arama yöntemi sizi en doğru sonuca götürebilir.

 

Farklı öğretmenler ile bağlantı kurma

Öğretmeninize tüm bu yollarla ulaşamadıysanız ve görev yaptığı okulu öğrenemediyseniz bir diğer yöntem aynı kurumda aynı mesaide yer almış farklı öğretmenlere ulaşmak olabilir. Onlar aracılığıyla iletişime geçerek öğretmeninizin görev yaptığı okulu öğrenmeniz mümkün olabilir.

Forum siteleri, gruplar ve ağlar üzerinden öğrenme

Son yöntem ise forum siteleri, bilhassa memurlar.net, Facebook grupları ve öğretmen ağları üzerinden öğrenebilmedir. Ancak pek çok öğretmenin böyle bir ağa veya gruba dahil olduğu söylenemez. Bu yöntem sizi doğru sonuca götüremese de denenebilir.

Emekli öğretmenleri nasıl bulabilirim?

Aslında bu konuda en zor soru budur: emekli öğretmenleri nasıl bulabilirim? Çünkü bir öğretmen herhangi bir kurumda çalışmıyorsa onu bulabilmek sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Burada izlenecek en doğru yöntem öğretmenin görev yaptığı en son kurumu bulmaktır. Görev yaptığı en son kurumu yine yukarıda tarif ettiğimiz yöntemler ile sorgulayabilirsiniz. En son görev yaptığı kuruma giderek emeklilik işlemlerinde belirttiği adresi talep edebilir veya o kurum aracılığıyla öğretmene ulaşmaları talep edilebilir. Çünkü kişi özel hayatı güvenliği için adres bilgisinin doğrudan yabancı bir kişiyle paylaşılması pek etik olmayacaktır.

Hangi öğretmen hangi okulda görev yapıyor?

Eğer öğretmeniniz büyükşehirde ve bilhassa İstanbul’da yaşamıyorsa ve hangi öğretmen hangi okulda görev yapıyor sorusunu merak ediyorsanız onu bulabileceğiniz diğer bir yöntem okul web sitelerine tek tek bakmaktır. Toplu olarak okul listesini görüntülemek için Milli Eğitim Bakanlığının sayfasını kullanabilirsiniz (bkz.  Milli Eğitim Bakanlığı okullar sayfası) . Ancak burada öğretmeniniz büyük bir şehirde yaşıyorsa karşınızda çok fazla kurum alternatifi bulunacağı için biraz fazla vaktinizi alabilecektir.

 

bir öğretmenin hangi okulda görev yaptığını nasıl öğrenebilirim, hangi öğretmen hangi okulda görev yapıyor, eski öğretmenimi nasıl bulabilirim, emekli öğretmenleri nasıl bulabilirim sorularına sizler için cevap aramaya çalıştık. Umarım faydalı olmuştur. Yorum bölümünden bizlere geri dönüt verebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
sabri sakin
sabri sakin
2 yıl önce

Elleri öpülesi öğretmenlerimizin bizlerde çok hakkı var. Ben de bir öğretmenimi arıyorum. İnşallah kısa sürede bulurum. Paylaşımınız için teşekkürler.

Vitaminli
2 yıl önce
Reply to  sabri sakin

Umarız kısa sürede siz de öğretmeninizi bulursunuz. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Ayşe Akın
Ayşe Akın
2 yıl önce

Anasınıfı öğretmenimizi de bu yöntemlerle bulabilecek miyiz?

Vitaminli
2 yıl önce
Reply to  Ayşe Akın

Eğer adını hatırlıyorsanız neden olmasın 🙂

Hasan
Hasan
1 yıl önce

2014 te öğretmenim olan bayan Ayhan uçan izmir cengiz Sani ilkokulun da drama öğretmenliği yapmıştı onu cok özledim bi an önce bulmak istiyorum saygılar

robot yarismalari 2022 yili basvurulari

Robot Yarışmaları 2022 Yılı Başvuruları

spotify sanatci hesabi acma 1

Spotify sanatçı hesabı açma nasıl yapılır? (2022 Güncel)