in

Hemşire Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Hemsire Olmak Icin Hangi Derslerin Iyi Olmasi Gerekir 1
Hemsire Olmak Icin Hangi Derslerin Iyi Olmasi Gerekir 1

 Hemşire olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir diye bakıldığında sayısal dersler başta gelir. Eskiden hemşire olabilmek için sayısal çıkışlı olmak gerekliydi. Tabi günümüzde artık bu ayrım kaldırılmış eşit ağırlıktan ya da sözel bölümden mezun olan bir kişiden üniversite sınavına girişte her bölümün sınavına da girebilmektedir. Eskiden sadece sayısal alanı seçen ve bu alanda eğitim gören kişiler hemşire olabilmekteydi. Şimdi bu ayrım kaldırılarak sözel ya da eşit ağırlık gibi bölümlerden de mezun olanlar ilerleyen dönemlerde sayısal ağırlıklı derslere daha fazla çalışarak hemşirelik bölümünü tercih edebilirler.

Sayısal Derslerin Hemşirelik Bölümü İçin Önemi

Fakat burada önemli olan sayısal ağırlıklı dersleri iyi yapabilmek ve buradan hemşirelik bölümünü okuyabilmek için yeterli olan puanı almak gereklidir. Hemşirelik bölümü için meslek liselerinin yanı sıra üniversite okumakta gereklidir. Meslek lisesi çıkışlı olanların ileride iş bulma olanakları biraz daha azdır bu nedenle düz bir liseden mezun olup üniversitenin dört yıllık hemşirelik bölümünden mezun olarak atanmak çok daha kolay bir iş bulma avantajı sağlayacaktır.

Bu nedenle lisede sayısal derslerin ağırlıklı olarak işlendiği sayısal bölümü tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.  Hemşire olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir diye bir araştırma yapıldığından sayısal derslerin ağırlıklı olarak bu bölüm için puan getirdiği görülmektedir. Sayısal bölümde matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji gibi derslerin ağırlıklı olarak işlendiği bir bölümdür.

Lise ikinci sınıftan itibaren sayısal olarak ağırlıklı olan bu dersler işlenerek sizi üniversite sınavlarına hazırlanmanıza yardımcı olunmaktadır. Böylelikle üniversite sınavına girdiğinizde sayısal olarak ağırlıklı derslerin katsayıları daha fazla olacağı için daha kolay bir şekilde üniversitelerin hemşirelik bölümlerine yerleşmeniz  kolaylaşacaktır.

 Hemşire Olmak İçin Hangi Liseler de Okunmalıdır?

 
Hemşire olmak için devlete bağlı olan devlet liseleri ve bununla beraber özel liselerden mezun olmak yeterlidir. Ayrıca açık öğretim fakültelerinden mezun olmanız da ilk bölümünü okumanız için yeterli olacaktır. Devlete bağlı olan tüm liseleri bitiren kişiler üniversite sınavına girmeye hak kazanır. Üniversite sınavına girince ilk bölümden yeterli puanı alarak hemşirelik bölümünü kazanabilir ve bu bölümde okuyarak hemşirelik yapabilirsiniz.  

Hemşire olmak İçin hangi derslerin iyi olması gerekir diye düşünüyorsanız ise burada önemli olan sayısal ağırlıklı derslerdir. Özellikle matematik geometri derslerinin yanı sıra fizik kimya ve biyoloji gibi derslerin de iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çünkü sayısal öğrencilerinin çoğu zaten matematik ve geometri iyi derecede yapmaktadır bu nedenle sizin daha çok öncelik vereceğiniz ders fizik kimya ve biyoloji dersleridir. Bu derslere ağırlık vererek rakiplerimizin bir daha da önüne geçebilirsiniz.

Hemşire Olmak İçin Hangi Dersler İyi Olmalı

İlk olarak matematik dersi oldukça önemli derslerin başında gelir hemşirelik de sayısal ağırlıklı bir puan almanız için matematik dersini çok iyi yapmanız gerekmektedir. Tam matematik dersi fizik kimya gibi derslere oranla daha kolay ve puanı onlar ile eşit ya da yakın derecededir.

  • Geometri dersi de en az matematik kadar önemli olan ve getirisi yüksek olan derslerin başında gelir.
  • Geometri dersi zaten oldukça zevkli şekiller üzerinden rahatlıkla öğrenilecek derslerden biridir.
  • Bu nedenle geometri dersine ağırlık vererek sayısal puanınızı arttırabilir ve hemşirelik bölümünü kazanma yolunda adım atmış olursunuz.

Fizik Dersinin Hemşirelik İçin Önemi Nedir?

Hemşire olmak için önem verilmesi gereken derslerin başında gelen bir derste fizik dersidir. Fizik dersi oldukça önemli derslerden biridir. Bu ders formüller içerdiği için diğer derslere göre çok daha zor olarak nitelendirilir. Bu nedenle çoğu kişi fizik dersine çalışmayıp diğer sayısal derslere ağırlık vermektedir. Böylelikle fizik dersinde yapılan her bir sorunun kat sayı değeri artmakta ve puan getirisi oldukça artmaktadır. Fizik dersini çalışarak halledebilirsiniz.

Fakat burada çok zorlandığınız konular anlamakta zorluk çektiğiniz konular varsam sınavda çıkması en çok muhtemel olan konular üzerinde daha fazla durarak o konuları pekiştirerek onlara daha fazla çalışabilirsiniz. Fizik alanında ki netlerimiz ne kadar artarsa puan kat sayınız da o kadar artar ve size getirisi fazla olur. Böylelikle hemşirelik bölümünü kazanma şansınız artmaktadır.

Hemşirelik İçin Artı Puan Kazandıracak Dersler

Kimya dersi de yine sayısal ağırlıklı olan derslerin başında gelmektedir. Bu derslerin içerisinde yine formüllerin fazla olduğu işlemlerin fazla olduğu bir derstir. Kimya dersi de çalışması zevkli olan derslerden biridir. Bu ders için de çıkması muhtemel olan konulara ağırlık vererek çalışılabilir. Böylelikle size puan getirisi artar.

Sayısal dersler içerisinde en kolay olan derslerden biri olan biyoloji de çalışması oldukça zevkli derslerden biridir. Sayısal dersler içerisinde formülü olmayan okumaya anlamaya dayalı olan ve çalışması diğer sayısal derslere oranla çok daha rahat olan derslerden biridir. Bu nedenle biyolojilerinizi oldukça yüksek tutmaya çalışabilirsiniz. Diğer alanlardaki açığınızı biyoloji ile kapatabilirsiniz. Böylelikle sayısal alanda ki puan getirinizin artmasına yardımcı olursunuz.

Hemşire Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Hemşire olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir konusu incelendiğinde sayısal derslerin ağırlıklı olarak iyi olması gerektiği anlaşılmıştır. Bu dersler içerisinde hemen hemen hepsini oldukça önemli ve gereklidir. Bu derslerin iyi olması ile beraber sayısal puanınız artacak ve hemşire olmak için şansınız artacaktır. Hemşire olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir diye lise yıllarından beri öğrenciler hep araştırmış ve bu yönde çalışmaya başlamışlardır. Böylelikle düzenli ve planlı bir çalışma ile gerekli başarılar elde edilmiştir. Hemşire olabilmek için öncelikle derslerin düzenli ve planlı çalışılması ve bu hedef doğrultusunda çalışmalar yapılması gereklidir.

Derslerin Kat Sayılarının Hesaplanması Neden Önemlidir?

Hemşire olmak için hangi dersler iyi olması gerekir diye bir plan hazırlayıp hangi derslerin katsayı oranının daha fazla olduğu hesaplanmalıdır. Ardından bu derslerin tek tek analizi yapılarak hangi dersten ne kadar soru çözülmesinin yeterli bir puan alınabilmesi için gerekli olduğu  araştırılmalıdır. Bu şekilde planlı ve programlı çalışıldığı zaman hangi dersten kaç soru yapmanız gerektiğine hakim olur ve bu yönde çalışmalar yaparsınız. Böylelikle sınav çalışmalarınız olur yaptığınız çalışmaların sonucunu sınavdan iyi bir puan alarak almış olursunuz. Sayısal alandan iyi bir puan alabilmek için sayısal derslerin ağırlıklı olarak yapılmasının gerektiğini herkes biliyor.

Ancak hemşire olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir sorusuna verilecek bir cevapta Türkçe derslidir. Türkçe dersindeki paragraflar hafızam oldukça yüksek kat sayıya sahiptir. Bu nedenle düzenli olarak paragraf sorusu çözmek puan katsayısı arttırır ve hemşire olabilmek için çalışmanız gereken dersler ben biri olarak karşımıza çıkar. Paragraf konusunu her gün düzenli paragraf soruları çözerek halledebilirsiniz. Burada ayrıca bir konu çalışmanız gerekmez.

Hemşirelik İçin Düzenli Soru Çözümünün Faydaları

Düzenli soru çözümü ile hemşirelik sınavındaki dersleri geçebilirsiniz. Böylelikle hayallerinize bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Bu neden ile kendinize bir yol haritası hazırlayıp hangi dersi hangi gün çalışacağınızı hangi derse kaç saat zaman ayıracağınızı belirleyerek bir çalışmaya başlamalısınız. Böylelikle düzenli ve planlı bir çalışma stiliniz olur ve çok daha başarılı bir şekilde ilerlemeye devam edersiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hakime olmak icin hangi derslerin iyi olmasi gerekir 1

Hakime Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir 

Noterden Ihbarname Cektikten Sonra Ne Yapilmali

Noterden İhbarname Çektikten Sonra Ne Yapılmalı