in

Seni Sevmeyen Birini Sevmekten Vazgeçmek

seni sevmeyen birini sevmekten vazgecmek
seni sevmeyen birini sevmekten vazgecmek

Konu Başlıkları

Seviyorsunuz ama sevdiğiniz sizi sevmiyor ve sevecek gibide görünmüyor. Ondan vazgeçmelisiniz ama nasıl? Seni sevmeyen birini sevmekten vazgeçmek nasıl olur?

Reddedilmenin acısının diğer acılardan farkı yoktur. Bu acının hissinden kurtulamayabilirsiniz bir süre fakat etkisi azaltılabilir. Bu şekil hayata nasıl devam edileceğine yön çizilebilir.

1- Kendine Zaman Ver

Bunun normal bir süreç olabildiğini herkes in başına gelebileceğini kabul et. Her sevgi karşılık bulmak zorunda değil.

Eğer bu süreçte aşağıdaki durumlar sizde gözleniyorsa profesyonel destek almanız gerekmektedir.

  • Çaresizlik hissi
  • Yeme içmeden kesilme
  • Kendine zarar verme düşünceleri

Takılıp kalınmadığı sürece kederli olmanın bir zararı yoktur. Yalnız başına kalıp kederlenmek bile insana iyi gelebilir.

Onun beni sevmesini sağlamalıyım gibi düşüncelere takılmanıza gerek yoktur. Herkesin yapısı farklıdır ve başkasının davranışlarına, duygularına etki edebilme söz konusu olamamaktadır.

Eğer sevmekten vazgeçtiğin kişi duygularını paylaştığın birisiyse, onun yerine duygularını paylaşacak başka bir arkadaş bulmalısınız.

Telefonunu sil ve numarasını unutmaya çalış. Onunla tekrar iletişime geçme olanağınız olmasın.

Sosyal medyadan arkadaşlık listesinden çıkarın. Hatta onun yakın arkadaşları da listenizde ekliyse onları da çıkarın. Sevdiğiniz kişinin yaptığı paylaşımları görmek sizi huzursuz edebilir.

Bir süre sonra tamamen onun sizi sevmeyeceğini kabullenmiş olacaksınız. Onun olmaması size acı vermeyecektir.

Ağlamak istiyorsan, gözlerin kan çanağına dönene kadar ağlaya bu seni rahatlatır. ama bağırıp çağırma, sağa sola tekmeler atma bu tür davranışlar gerginliği daha fazla arttırır.

Hareketli müzikler dinlemek size iyi gelebilir. Metal müzikler, duygusal, arabesk müziklerden uzak durmak gerekmektedir.

Sen ne kadar seversen sen karşı taraf seni istediğin düzeyde sevmiyorsa bu şekil mutlu olma ihtimali zaten yoktur.

Mükemmel çok iyi gördüğünüz kişi için üzülürsünüz bir süre sonra tanıştığınız başka biri ondan çok daha iyi olabilir. Bunu bilemezsiniz.

Keşke dediğiniz şeye, gün gelir iyi ki olmamış dersiniz.

Sizin ona aşık olma, sevme hissi nasıl elinizde olmadan, kontrol dışı gerçekleştiyse, onunda sizi sevmeme duygusu kontrol dışı bir duygudur. Bu nedenle karşı tarafı suçlamayın. Arkadaşlarınızın da onu suçlamasına müsaade etmeyin. Arkadaşlarınıza onu unutmak istediğinizi, onunla ilgili yorum yapılmasını istemediğinizi söyleyin.

Alkol alıp onu ısrarla aramak, mesaj atmak gibi davranışlarda kesinlikle bulunmayın. Bu sizi oldukça zor ve küçük durumda düşürebilir.

Karşılıksız aşk, aynı zamanda karşı tarafı da üzer. Sizinle arkadaştır muhabbetiniz vardır ama sevgili olmak istemiyordur. Sizin üzülmenizde onu üzüyordur. Ama sevmediği halde seviyorum demekte doğru bir şey değildir. Uzun vade de mutsuzluğa sebep olur.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
erkek arkadasi kiskandirmak

Erkek Arkadaşı Kıskandırmak

eski sevgiliyi geri kazanmak

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak