in

Google Yerel Rehber Olarak Para Kazanma

google yerel rehber olarak para kazanma 2
google yerel rehber olarak para kazanma 2

Google yerel rehber olarak para kazanma, internet ortamında ek iş ile gelir elde etmek isteyenlerin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Google Haritalar üzerinden yerel rehber hesabı oluşturularak kullanıcılar belirli görevleri yerine getirirler ve puan kazanarak seviyelerini artırırlar. Sizler için bu programın tüm detaylarına yer vereceğimiz detaylı bir analiz yapmaya karar verdik.  Hazırsanız başlayalım.

Google yerel rehber nedir? (Local Guides)

Google Yerel Rehber Olarak Para Kazanma
Google Yerel Rehber Olarak Para Kazanma

cottonbro adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

Google yerel rehber programı (Local Guides), Google Haritalar üzerinden belirli yerlere ve konumlara yönelik yorum yapma, fotoğraf paylaşma, yeni yerler keşfetme ve ekleme, adres güncelleme, hataları düzeltme gibi görevlerin gönüllülük esasına göre yürütüldüğü programın adıdır.

Yerel rehber olan kişilere akıllı telefonları üzerinden belirli zamanlarda bildirimler gelerek görevler gönderilir. Örneğin bulunduğunuz konumdaki bir işletmenin yorumlanması, adresin doğruluğunun kontrol edilmesi istenebilir. Ya da kendiniz giriş yaparak o konum hakkında düzenlemeler yaparak katkıda bulunabilirsiniz.

Yapacağınız tüm işlemler sonucunda puan kazanarak rehber seviyenizi yükseltebilirsiniz. Yerel rehber seviyeleri 1’den başlamakta olup ne kadar yüksek olursa ve görevleri tamamlarsanız hem rozet kazanıp hem de düzeyinizi artırabilirsiniz. Bu noktada önemli olan sunulan katkıların çokluğudur.

En yüksek seviye 10.seviyedir ve buraya ulaşabilmek için 100.000 puana ulaşmanız gerekmektedir. Rutin bir seyyah veya gezici olduğunuzu varsayarsak 10.seviyeye ulaşmak için yıllarınız geçmesi gerektiğini unutmayın. Bir anda ulaşmak mümkün değildir.

Nasıl yerel rehber olunur?

Yerel rehber olmak isteyen kişilerin ilk olarak bir Gmail hesabına sahip olması gerekir. Akabinde Local Guides web sitesine girerek Yerel Rehber olma başvurusu yapılması gerekir. Başvurunuz değerlendirildikten sonra eğer uygun görülürseniz ve şartları taşırsanız yerel rehber olmaya hak kazanırsınız ve artık paylaşımlar yaparak puan kazanabilirsiniz.

Yerel rehber olmanın avantajları nelerdir?

2018 ve 2019 yıllarında bu programa üye olan kullanıcılara bazı hediyeler ve ödüller dağıtıldığı bilinmektedir. Hatta kimi zaman ilginç karşılanmış olmasına rağmen çorap gönderildiği olmuştur. Ayrıca Google Play üzerinden sunulacak hizmetlerde öncelikli ayrıcalıklara sahip oldukları görülmüştür. Ancak günümüz koşullarında tam olarak bir avantajı olduğunun söylenmesi mümkün değildir. İnsanlar bu işi bir hobi gibi yürütmekte ve insanlığa katkı sunmak amacıyla sürdürmektedir.

Yerel rehber puanları ne işe yarar?

Yerel rehber puanları biriktikçe seviyenin artmasını sağlar. Her alınan puan kişinin hesabında toplanır ve limitlere ulaşınca bir üst seviyeye geçilmesini sağlar. Ayrıca rozet kazandırır. Puan tablosu ise şu şekildedir:

1. Seviye: 0 puan (rozet yok)
2. Seviye: 15 puan (rozet yok)
3. Seviye: 75 puan (rozet yok)
4. Seviye: 250 puan
5. Seviye: 500 puan
6. Seviye: 1.500 puan
7. Seviye: 5.000 puan
8. Seviye: 15.000 puan
9. Seviye: 50.000 puan
10. Seviye: 100.000 puan

Nasıl puan kazanılır?

Aşağıdaki tablo Google Support bölümünde paylaşılmış olup yapılan görevlere ve sunulan katkılara göre puan kazanma şartlarını belirtmektedir.

Haritalar’a yapılan katkı Kazanılan puan
Yorum Her yorum için 10 puan
200’den fazla karakterle yorum yapma Her yorum için 10 bonus puan
Puan Her puan için 1 puan
Fotoğraf paylaşma Her fotoğraf için 5 puan
Fotoğraf etiketleri Etiket başına 3 puan
Video Her video için 7 puan
Soru yanıtlama Her yanıt için 1 puan
Soru ve cevaplara yanıt verme Yanıt başına 3 puan
Düzenle Her düzenleme için 5 puan
Yer ekleme Eklenen her yer için 15 puan
Yol ekleme Eklenen her yol için 15 puan
Doğruluk kontrolü Doğruluğu kontrol edilen her bilgi için 1 puan
Yayınlanan uygun liste Yayınlanan liste başına 10 puan
Açıklama (liste halinde) Eklenen açıklama başına 5 puan

Google yerel rehber olarak para kazanma mümkün müdür?

Google yerel rehber olarak para kazanma mümkün değildir. Bu süreç tamamen gönüllülük esaslı ve ücretsiz olarak sürdürülmektedir. Para kazanmak politika ihlali durumu doğurur ve hesabın tamamen kapanmasına sebep olur. Google yerel rehber olarak para kazanma sürecinde ise insanların belli bir miktar karşılığında işletmelere olumlu yorumlar atarak sıralamalarının yükseltilmesine katkı sağladığı, SEO çalışmalarında kullanıldığı bilinmektedir. Ancak bu durum kesinlikle etik ve uygun değildir.

Google Yerel Rehber Olarak Para Kazanma
Google Yerel Rehber Olarak Para Kazanma

Ingo Joseph adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

Eğer evde ek iş yaparak internet ortamından para kazanmak ve gelir elde etmek istiyorsanız sizler için daha evvel hazırladığımız para kazandıran uygulamalar ve tişört tasarla para kazan başlıklı yazılarımızı inceleyebilir, detaylarını görüntüleyebilir ve kendiniz için uygun görüp başlamayı düşünürseniz girişimde bulunabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ailecek izlenebilecek Netflix filmleri

Ailecek izlenebilecek Netflix filmleri (2022 Güncel)

bilgisayar donanim parcalari ve gorevleri 12 guncel bilgi 1

Bilgisayar Donanım Parçaları ve Görevleri (12 güncel bilgi)