in ,

Para kazandıran uygulamalar [2022’de en iyi 15 uygulama]

para kazandiran uygulama
para kazandiran uygulama

İnternetten para kazandıran uygulamalar 2022 yılında da kullanıcıların ve ek iş ile gelir elde etmek isteyenlerin tercih sebepleri arasında yerini almaktadır. İnternet üzerinden anket doldurarak veya farklı mobil Android – iOs uygulamalar üzerinden para kazanmak mümkündür. Sizler için bu yazımızda 2022 yılına özel en iyi 15farklı para kazandıran uygulamalara yer vermeye çalışacağız.

İnternetten para kazanmanın pek çok yolu ve yöntemi bulunabilmektedir. Yeni bir web sitesi kurarak reklamcılık ve abonelik üzerinden, Youtube kanalından, Instagram sayfası üzerinden yapılan tanıtımlardan, e-ticaret sitelerinden veya para kazandıran uygulamalar üzerinden ek gelir ve para kazanma imkanı söz konusudur.

Web sitesi üzerinden gelir elde etmek isteyenler genellikle Google Adsense programından yararlanarak reklamcılık gelirleri elde ederler. Youtube, Instagram gibi sosyal medya platformlarından para kazanmak zaten herkesin bildiği bir konudur. Eğer onların ne kadar kazandığını merak ediyorsanız Sosyal Medya Fenomenleri Reklam Ücretleri veya Tiktokerler ne kadar kazanıyor başlıklı yazılarımızı okuyarak bilgi edinmeniz mümkündür.

Cep telefonundan mobil uygulamalar ile para kazanmak isteyen kişilerin de tercih edebileceği pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunların başında yine Google’ın bir hizmeti olan Admob gelirleri ile mobil uygulama geliştirip reklamcılık üzerinden para kazanabilirsiniz.

Para kazandıran uygulamalar [2022'de en iyi 15 uygulama]
Para kazandıran uygulamalar [2022’de en iyi 15 uygulama]
Mikhail Nilov adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

Sizler için bugünkü yazımızda tüm bunlardan farklı olarak cep telefonlarındaki para kazandıran uygulamalardan bahsedeceğiz ve onların tanıtımını yapacağız. Bu uygulamalar internetten yapılan araştırma neticesinde tespit edilmiş olup birçoğunun tanıtımının yapıldığı sitelerde ödeme kanıtları sunulmuştur. Ancak bizim size bilgisini aktaracağımız mobil uygulamalarla herhangi bir bağlantımız veya alakamız bulunmayıp bu noktada referans olma gibi bir durumumuz söz konusu değildir. Sadece bilgilendirme amacıyla paylaşım yapılmaktadır.

2022’de en iyi para kazandıran uygulamalar

1. Anket doldurarak para kazandıran uygulamalar

Anket doldurarak para kazanma uygulamaları oldukça revaçta olup pek çok mobil kullanıcı ek gelir elde etmek için bu yöntemi tercih etmektedir. Uygulamaların bir çoğuna ücretsiz olarak kayıt olarak anket doldurup görüşlerinizi paylaşarak gelir elde etmeniz mümkün.

Anket ile para kazanmak için kayıt olduğunuz uygulamalarda size sunulan anketleri hızlı bir şekilde doldurarak tamamlayın. Ne kadar çok anket doldursanız o kadar fazla para kazanmanız mümkün olur. Sizler için aşağıda anket ile para kazandıran uygulamaları aşağıdaki gibi listelemeye çalıştık.

  1. i-Say
  2. MarketAgent
  3. Survey Pago
  4. Life Points
  5. YouGov
  6. Myiyo TR
  7. Fikir Pazarı

2. Yandex Toloka

2022 yılında en çok ödül veren uygulamalar arasında yer alan Yandex Toloka ile size tanımlanan görevleri yapmanız durumunda ödeme alabilmektesiniz. Uygulamanın size sunduğu örnek görevler şu şekildedir; örneğin Yandex arama motoru üzerinde bir arama yapacaksınız ve hangi aramanın sizin ilginizi çektiğini söyleyeceksiniz.

Yandex Toloka uygulamasının en temel amacı yapay zekanın doğruluğunun kontrolü ve yetersiz kaldığı noktalarda insan eli aracılığıyla en ideal sonuçlara ulaşma isteğidir. Sizler de bu programa dahil olarak para kazanabilirsiniz.

3. PostBee

Instagram üzerinde bir sayfanız mevcut ve güzel bir kitleniz de varsa PostBee uygulamasına dahil olarak Instagram hesabınız üzerinden reklamcılık faaliyetleri yaparak para kazanmanız mümkündür. PostBee’ye üye olarak Instagram hesabınızı bağlamanız gerekmektedir. Reklam yapıldıktan sonra ödemeniz tanımlayacağınız banka hesabınıza aktarılmaktadır.

Kendilerini marka elçileri olarak tanımlayan Postbee programı içerisinde üye olarak markaların tanıtımlarını yaparak para kazanabilirsiniz. İlk üyelikte ve PostBee’yi duyurmanız durumunda 10₺’lik hediyeyi hesabınıza anında tanımlamaktalar.

4. Money App

Hem Android hem de iPhone telefon kullanıcılarının uygulama mağazasından kolaylıkça yükleyebileceği Money App ile fikir belirtmek, oyun oynamak, mağaza ürünlerini incelemek, hizmetleri test etmek veya deneme sürümlerini incelemek gibi basit görevleri yerine getirerek para kazanmak mümkündür.

Money App uygulamasını telefonunuza kurduktan sonra bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Görev yap para kazan stratejisiyle hizmet veren bu uygulama sayesinde size sunulan görevleri tamamlamanız durumunda Papara hesabına Türk lirası olarak parayı almanız mümkündür.

5. Bounty

Dünya genelinde 1.5 milyonluk bir üye sayısına sahip olan Bounty ile görevleri yerine getirerek, anket doldurarak, uygulamaları test ederek para kazanmanız mümkündür. Ayrıca gizli müşteri özelliğiyle harita üzerinde gösterilen bir işletmeye giderek orada yapılması gereken görevleri yerine getirip daha yüksek paralar kazanmanız da mümkün. Bounty’yi daha detaylı incelemek ve bilgi almak için lütfen tıklayınız.

6. Artiway

Eğer internet üzerinden alışveriş yapmak sizin için önemli bir yere sahipse Artiway‘ı daha önce neden kullanmadığınıza pişman olabiliriniz. Türkçe bir uygulama olan ve Trendyol, Gittigidiyor, Aliexpress gibi Türkiye’nin ve dünyanın en büyük pazaryeri e-ticaret sitelerinden olan Artiway’ı telefonunuza indirip kurmanız gerekmektedir.

Kredi kartları misali, alışveriş yaptıkça hediye bakiye elde edip bu bakiyeyi nakit olarak çekebilmektesiniz. Her alışveriş sonucunda hesapta para birikmeye başlayacaktır.

7. Foap

Fotoğraf çekmekten hoşlanıyor musunuz? Güzel fotoğraflar çekebileceğinize inanıyor musunuz? O halde bu yeteneğinizi neden paraya dönüştürmüyorsunuz?

Foap; telefonlarınız ile çektiğiniz fotoğrafları paylaşarak indirilmesi veya kullanılması durumunda para kazanabileceğiniz sistemlerin başında gelmektedir. Günümüzde pek çok şirket, işletme, web sitesi ve video yayıncılar görsel içeriklere ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada Shutterstock, 123rf gibi stok sitelerden fotoğraf satın alıyorlar. Ancak abonelik fiyatları çok yüksek olduğu için farklı alternatiflerin arayışı içine giriyorlar.

Yaklaşık olarak 5 milyonluk üyeye sahip olan Foap üzerinden fotoğraf paylaşarak güzel gelirler elde etmeniz mümkün. Çekeceğiniz fotoğrafları işletmelerin talepleri doğrultusunda seçmeyi ve alakalı etiketlemeler yapmayı unutmayın.

8. Bionluk

Tüm cep telefonlarına kurulabilecek bir uygulamaya sahip olan Bionluk üzerinden bir freelancer hesabı oluşturup yetenekleriniz neticesinde bir profil hazırlayarak görevleri yerine getirip para kazanmanız mümkündür. Yerli ve oldukça fazla takipçisi bulunan Bionluk platformu Türkiye’de para kazandıran uygulamaların başında gelmektedir. Aynı zamanda web sitesi üzerinden de yaygın olarak kullanılmaktadır.

9. Fiverr

Fiverr‘de aynı Bionluk gibi bir freelancer sitesi olup telefonunuza indirip kurmanız gerekmektedir. Akabinde bir profil oluşturarak kendi yetenekleriniz neticesinde; fotoğraf düzenleme, video düzenleme, editörlük, grafik tasarım, web tasarım ve yazılım gibi pek çok alanda hizmet verebilirsiniz. Verebileceğiniz hizmetlerin bir sınırı bulunmamakla birlikte fiyatlandırmayı da tamamen siz belirliyorsunuz ve kazancınızın ne kadar olacağı tamamen sizin elinizde.

10. Slidejoy

Android telefon kullananlar için ayda 5 ile 15 dolar arasında bir para kazandırabilecek uygulama olan Slidejoy ile telefonunuzun ekran kilidi bölümüne reklam koyarak para kazanabilirsiniz.

Telefonunuzu her açmaya çalıştığınızda bir reklamla karşılaşırsınız ve bu reklamlar sayesinde ay sonunda birikmiş olarak bakiyenizi alabilirsiniz. Ancak bu uygulama telefon pil ömrünü ve internet kullanımını olumsuz olarak etkileyebilir. Lütfen kullanmadan önce gerekli kontrolleri yapmayı unutmayın.

11. BookScouter

Kullanmadığınız ve eskiyen kitaplarınızı satarak para kazandıran uygulamaların başında ve popüler olarak BookScouter uygulaması gelmektedir. Bu uygulama hem Android hem de iPhone kullanıcıları için uygun olup, kitabınızı sisteme yükleyip satış yaparak gelir elde edebilirsiniz.

12. Swagbucks

Swagbucks uygulaması; anket doldurup video izleyerek, alışveriş yaparak ve özel görevleri tamamlayarak internet üzerinden para kazanılabilecek uygulamaların başında gelmektedir. Mobil uygulama olması ve telefonlara yüklenerek her an her şekilde kullanılabilmesi noktasında büyük avantaj sağlayabilmektedir.

13. Tap Cash Rewards

Android kullanıcıları için hazırlanmış olan para kazandıran uygulamaların arasında yer alan Tap Cash Rewards ile ücretsiz olarak oyunları indirip inceleyip, uygulamaları indirerek hediye para ve hediye kartları kazanmanız mümkündür. Ara ara basit görevlerin de sunulduğu bu uygulama aracılığıyla kazandığınız ödülleri Google Play hediye kartları şeklinde veya PayPal hesabı üzerinden alabilirsiniz.

14. Money Machine

Money Machine uygulaması ile mağazadan indirilebilecek uygulamalar ve video izleme özellikleri sayesinde para kazanabilirsiniz. Sizlere her gün belirli görevler ve teklifler sunulmakta olup bunlar tamamlandıkça para kazanılabilmektedir. Ödemeler PayPal üzerinden gerçekleştirilmekte olup ödeme alabilmek için muhakkak bir PayPal hesabınızın bulunması gerekmektedir.

15. Snap by Groupon

Hem iPhone hem de Android cihazlarda kullanılabilen Snap by Groupon uygulaması ile kuponlar toplayabilirsiniz. Satın almak istediğiniz malzemelerden sonra ödeme dekontunu paylaşmanız durumunda dolarla nakit hediyeler kazanabilirsiniz.

Para kazandıran uygulamalarda dikkat edilmesi gerekenler

Bilindiği üzere günümüzde para kazanma yöntemlerinin sınırı neredeyse yoktur. Pek çok ortam ve platformda bu işi yürütmek mümkündür. Sizlere yukarıda sunduğumuz mobil uygulamalar ve anketle para kazanma yöntemleri, tarafımızca test edilmiş ve ödemesi kanıtlanmış uygulamalar değildir. Bunlar internet ortamında kullanıcı yorumları ve tavsiyeler neticesinde liste haline getirilmiştir.

Günümüzde en önemli konuların başında veri gizliliği gelmektedir. Kişisel verilerinizin korunması ve gizliliğinizin sağlanması adına güvenilmeyen uygulamalardan ve sitelerden uzak durulması, o platformlarda özel bilgilerin paylaşılmaması gerekmektedir. Yukarıda bahsi geçen uygulamaların hangi verilerinizi kullanıp kullanmayacağı hakkında bizim en ufak bir bilgimiz bulunmamaktadır.

Sizler detaylı araştırma yapmadan önce bu uygulamaların güvenliğine ve gizliliğine muhakkak dikkat ediniz. Ödeme kanıtı olanları tercih etmeye gayret ediniz ki emekleriniz ziyan olmasın. Ayrıca bu platformlarda hiçbir zaman kişisel ve özel bilgilerinizi paylaşmayın.

Uygulamalardan ödeme aldıktan sonra bulunduğunuz ülkenin vergi yasalarına aykırı bir durum olmaması adına muhakkak mali işlerden sorumlu birimleri ile görüşün. Türkiye’de para kazanmanın her türlü yolu vergiye tabi olduğu için şirketleşmeniz ve vergi mükellefi olmanız gerektiğini unutmayın. İleride bir gün banka hesaplarınızın denetime girme ihtimalini ve vergi cezasıyla karşılaşabilme durumunuzu asla aklınızdan çıkarmayın.

Özetle; sizler için internetten para kazandıran uygulamaların 2022 yılındaki güncel ve en iyi olanlarını listelemeye çalıştık. Tüm uyarıları dikkate alarak eğer kendinizce uygun görüyorsanız bunlar üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] destek sunmak, vergi muafiyeti ve sigorta primi desteği sunmak, kendi işlerini kurmalarını ve para kazandıran çalışmalarını desteklemek amacıyla devlet tarafından gençlere sunulan desteğe genç […]

trackback

[…] para kazanmak ve gelir elde etmek istiyorsanız sizler için daha evvel hazırladığımız para kazandıran uygulamalar ve tişört tasarla para kazan başlıklı yazılarımızı inceleyebilir, detaylarını […]

en iyi ve ucretsiz fare imleci indir 10 adet 1

En iyi ve ücretsiz fare imleci indir (10 adet – güncel)

cocuk odasi dekorasyon fikri 1 1

Çocuk odası dekorasyon için 15 harika fikir (2022 güncel)