in ,

Tişört Tasarla Para Kazan (Ayda 1000’lerce lira kazan)

tisort tasarla para kazan ayda 1000 lerce lira kazanabilirsin 1
tisort tasarla para kazan ayda 1000 lerce lira kazanabilirsin 1

Tişört tasarla para kazan sistemleri internetten para kazanma yolları arayan ve ek gelir elde etmek isteyenlerin tercih sebebi olmaktadır. Günümüzde grafik tasarım süreçlerinin eskiye nazaran daha kolay bir hal alması, kullanılabilir pek çok tasarım uygulama ve programlarının bulunması bu sektöre meraklı kişilerin ilgisini artırmaktadır. Peki sizler de tişört tasarlayarak para kazanmak ister misiniz? O halde bu yazımız tam da size göre.

Tişört baskı işinde para var mı?

E-ticaret sektörlerinin artık bir vazgeçilmez haline geldiği günümüz koşulları içerisinde internetten para kazanmak isteyen kişiler için de güzel bir ticaret kapısı olduğu aşikar. Evde bolca zaman geçiren, evde ek iş ile para kazanmak isteyen pek çok kişi bulunmaktadır. Bu kişiler ticari atılımlarını en rahat ve kolay yoldan e-ticaret sektörleriyle yapmaya çalışmaktadır.

Tişört Tasarla Para Kazan (Ayda 1000'lerce lira kazan)
Tişört Tasarla Para Kazan (Ayda 1000’lerce lira kazan)

Francesco Paggiaro adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

İnternetten para kazanmanın yeni bir yöntemi olan tişört tasarlayarak para kazanma işinde günümüz koşullarıyla ayda 1000’lerde Türk lirası kazanmak mümkün olabilir. Bundaki en temel faktör özgün tasarımlar ortaya koyabilmek ve piyasanın beklentilerini karşılayabilmektir. Tişört kullanacak kesimin beklentilerinin iyi analiz edilmesi gerekir. Zevkleri, renkleri, istekleri, sahip oldukları hayalleri, giyim tarzları gibi pek çok husus göz önünde bulundurularak orijinal ve özgün tasarımlar ortaya çıkarılabilirse satışlarından ciddi kazançlar elde etmek mümkün olabilir.

Tişört tasarlayıp satmak için internet ortamında pek çok sistem bulunmaktadır. Bunlar temelde iki şekilde çalışmaktadır. Birincisi kendi tasarımlarınızı sisteme yükleyerek her satıştan belli bir miktar kar ve komisyon elde etmek, ikincisi ise doğrudan kendiniz fason olarak baskısını yaptırıp internetten veya mağazalara satmaktır. Her iki yöntemin de nasıl yapılacağını detaylı olarak sizlere izah edeceğiz.

Tişört tasarla para kazan sistemi nedir?

Tişört tasarla para kazan sistemi evde ek işe yaparak gelir elde etmek isteyen veya doğrudan bu sektörler para kazanmak isteyenlerin tercih edebileceği güzel bir sistemdir. Eğer kendi tasarımlarınıza güveniyorsanız, piyasa beklentilerini karşılayabilecek düzeyde özgün t-shirt tasarımları ortaya koyabileceğinize inanıyorsanız bu sistemi inceleyip para kazanma çalışmaları yapabilirsiniz.

Nasıl tişört tasarlamam lazım?

Nasıl tişört tasarlayacağınızı bilmiyorsanız ve tasarımda nelere dikkat edeceğinizi kestiremiyorsanız tişört tasarla para kazan sektörü için aşağıdaki tavsiyeleri göz önünde bulundurabilir veya kendiniz de denemeler yaparak doğru yola ulaşabilirsiniz.

 • E-ticaret sitelerini ve pazaryerlerini (Trendyol, Hepsiburada, Amazon, Morhipo) ziyaret edin.
 • Alıcıların hangi tişört modellerini daha fazla ziyaret ettiğini, ilgi gösterdiğini ve satın aldığını inceleyin.
 • En fazla yorum yapılan ve en fazla satın alınan tişört tasarımları sizin için odaklanacağınız modeller olabilir.
 • Bilhassa resimli ve baskılı tişört modellerine odaklanın. Çünkü sizin esas işiniz tişört dikmek değil, tişörtün üzerindeki baskı tasarımını yapmak olacaktır.
 • Rağbet gören tasarımların kitlesini ortaya çıkarın. Cinsiyet, yaş grubu, beden gibi özelliklerle sıralayın.
 • Buna göre satışta olmayan veya satışta olanlardan daha iyisini tasarlayabileceğinizi düşündüğünüz fikirleri oluşturmaya başlayın.
 • Aklınızda şekillenmeye başlayan tasarımlardan hangilerini özgün olarak ortaya çıkarabileceğinizi iyi kestirmeye çalışın.
 • Fikrinizi birkaç tane tasarıma dönüştürün ve yakın çevrenizle paylaşarak görüşlerini alın.
 • Eğer olumlu sonuçlar topladıysanız tasarımlarınızı genişletin ve tişört tasar para kazan sisteminin bir parçası haline gelin.

Tasarımlarım hangi formatta olmalıdır?

Tişört tasarımları, dijital tasarımlardan daha farklıdır. Çünkü baskı yapılacağı için dosya formatlarının bu standartlara uygun olması gereklidir. Tişört tasarlayarak para kazanma sürecinde tasarımda dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir:

 • Tasarımlarınızı CYMK formatında hazırlayın.
 • Mümkünse vektörel çizim programlarından (Adobe Illustrator, Corel Draw gibi) yararlanın.
 • DPI değerini 300 olarak kullanın.
 • Tasarımı bitirdikten sonra dosyanızı AI, EPS, PDF gibi formatlarda kaydedin.
 • JPEG dosya formatını tercih etmeyin, çünkü bu format piksel tabanlı olduğu için baskı kalitesinde düşüklük meydana gelebilir.
 • Tasarım ilkelerine uygun hareket edin. Renk uyumu, düzen, ilişki, zemine uygunluk, objenin ön plana çıkması gibi hususları her zaman göz önünde bulundurun.
 • Baskı kalitesi ve görünüm her şeyden önemlidir. Dolayısıyla kaliteli görünebilecek tasarımlar oluşturun.

2022’de en iyi 15 uygulamanın tanıtıldığı Para Kazandıran Uygulamalar başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Nasıl tişört tasarlayabilirim?

Tişört tasarlamak için ihtiyacınız olan bazı programlar bulunmaktadır. Bunlardan ücretli ve ücretsiz olanları sizler için derledik. Tavsiye ettiğimiz ve kullanmanızın size büyük fayda sağlayacağı programları da yanlarında belirttik.

 • Adobe Illustrator; vektörel tabanlı bir çizim programı olup ücretlidir. Dünyada en çok kullanılan programlar arasındadır. Bu programı kullanmanız profesyonel tasarımlar ortaya çıkarmanızı sağlar.
 • Corel Draw; bu program da vektörel tabanlı olup genellikle matbaalar tarafından sıklıkla tercih edilen bir tasarım programıdır ve ücretlidir. Bu programı kullanmak da size büyük faydalar sağlar.
 • Figma; hem Windows hem de macOs işletim sistemleri tarafından desteklenen, web tabanlı ve çevrimdışı da çalışmayı sağlayan vektörel çizim aracıdır. Bu program ücretsiz olup profesyonel tasarımlar üretilebilir.
 • Canva; web tabanlı tasarım programlarının en iyisidir diyebiliriz. Bir çok özelliği ücretsiz olup daha fazla fonksiyona sahip olmak için ücretli versiyonlarını tercih etmeniz gerekir. Eğer öğretmen veya öğrenci iseniz Canva’nın tüm özelliklerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.
 • Adobe Photoshop; piksel tabanlı çizim yapma, filtreleme, mock-up, manipülasyon yapma ve daha birçok farklı amaçlarla hizmet veren bir program olup ücretlidir. Piksel tabanlı olduğu için baskı için pek fazla tercih edilmek ama manipülasyon çalışmaları için vazgeçilmezdir. Eğer kaliteli bir tasarım ortaya çıkarmak istiyorsanız oldukça büyük bir çözünürlükte ve 300 DPI’de çalışmayı unutmayın.
 • Tişört tasarlama siteleri; doğrudan tişört tasarlayacak kullanabileceğiniz pek çok site bulunmaktadır. Bu siteler aracılığıyla canlı olarak tasarımınızı mock-up yöntemiyle inceleyebilirsiniz.

Tişört tasarlama siteleri ücretsiz

1) Tshigo

Tshigo ile erkek, kadın, çocuk, hamile fark etmeksizin pek çok tarzda tişört tasarlamak mümkün. Tasarımlarınızı tamamen kendi web siteleri üzerinden yapabiliyorsunuz. İsterseniz web siteleri üzerindeki tasarım bölümüne bilgisayarda tasarladığınız ürünleri de yükleyebiliyorsunuz. Mağaza açarak ürünler satıldıkça para kazanabiliyorsunuz. Tişört tasarla para kazan sektörünün öncülerinden kabul edilebilecek bir sistemdir. İnternet ortamında oldukça yaygındır.

Tshigo web sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

2) Kammana

Kammana üzerinden de kendi tasarımlarınızı oluşturarak baskı tişört üretebilirsiniz. Ancak bunları kendi web siteleriniz veya mağazalarınız üzerinden satmanız gerekmektedir. Dilerseniz bu noktada stoksuz satış yöntemini tercih edebilirsiniz. Siparişler geldikçe Kammana üzerinden tasarımınızı yükleyip baskıyı yaparak müşterinize iletebilirsiniz.

Kammana web sitesizi ziyaret etmek için tıklayınız.

3) Baskimo

Baskimo genel olarak matbaa ve promosyon ürünleri üretim yeri olarak hizmet vermekte olup bu web sitesi üzerinden tişört bastırmanız da mümkün. Ayrıca kendi grafik tasarımcı programları sayesinde yapacağınız tasarımlardan komisyon alarak gelir elde edebilirsiniz. Sadece t-shirt değil diğer tüm promosyon ürünlerine yönelik de tasarım çalışmaları yapabilirsiniz.

Baskimo web sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

İnternetten tişört satmak

İnternetten tişört satmak için ister kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz isterseniz de pazaryerleri olarak nitelendirilen Gittigidiyor, Trendyol, Hepsiburada gibi siteleri tercih edebilirsiniz. Pazaryerleri olarak ifade edilen web sitelerinde yaptığınız her satış için belli bir komisyon ödemeniz gerekmektedir. Kendi web siteniz üzerinden bu işi yapacak olursanız da satın alacağınız sanal pos için ( iyzico, paytr gibi) işlem başı komisyon ödemeniz gerekir. Hangisinin daha karlı olduğunu satış hacminize göre planlama yapabilirsiniz.

Mağazalara tişört satmak

Diğer bir yöntem olarak da tasarladığınız tişörtleri bastırarak kendi markanızı oluşturup bulunduğunuz yerleşim yerinin mağazalarına satabilirsiniz. Ancak bu durumda pazarlama ve süreç yönetimleri tamamen sizde olacağı için ekstra iş deneyimi gerekebilir.

Tasarım güzelleştirme ve ornijal gibi gösterme yöntemi: Mock-up

Tişört tasarlayarak para kazanma için mock-up örneği
Tişört tasarlayarak para kazanma için mock-up örneği

Mockup psd created by Vectorium – www.freepik.com 

Mock-up; tasarımlarınızı sanki gerçekmiş gibi göstermenize yarayan, tüm efektleri, ışık ve gölgeleri içeren, genellikle Adobe Photoshop programı ile yapılabilen bir tasarım tekniğidir. Ürünlerinizin güzel görünmesini ve tasarımlarınızı hiç bastırmadan sanki basılmış gibi görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Özellikle stoksuz satış yapanların tercih etmesi gereken bir yöntemdir. Örnek mock-up tasarımları incelemek için Freepik web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Buradan beğendiğiniz dosyaları indirip bilgisayarınızda düzenleyerek müşterilerinize sunabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Yasal Yükümlülükler

Tişört tasarla para kazan sektörü veya benzer sektörler tamamen ticari gelir amaçlı olduğu için vergi mükellefi olma zorunluluğu bulunabilir. Bu doğrultuda bir mükellefiyet başlatılıp, gelir vergisi, KDV, damga vergisi, stopaj gibi vergilerin ödenmesi gerekebilir. Eğer böyle bir sektörde işe atılmak ve evde ek iş ile gelir elde etmek istiyorsanız işe başlamadan önce bir muhasebeci ile görüşmenizde fayda bulunmaktadır.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] etmek istiyorsanız sizler için daha evvel hazırladığımız para kazandıran uygulamalar ve tişört tasarla para kazan başlıklı yazılarımızı inceleyebilir, detaylarını görüntüleyebilir ve kendiniz için […]

genc girisimci destegi sartlari 2022 son duzenleme 1

Genç girişimci desteği şartları (2022 yılı son düzenleme)

erkek kisa sac modelleri 2022 en iyi 15 model ve tarz 1

Erkek kısa saç modelleri 2022 stilleri (En iyi 15)