in

Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödeme

kredi karti ile trafik cezasi odeme 1
kredi karti ile trafik cezasi odeme 1

Kredi kartı ile trafik cezası ödeme nasıl yapılır adına pek çok alternatif yöntemler bulunuyor. Tüm ödeme seçenekleri arasında kredi kartı seçenekleri son derece tercih edilir durumda yer almaktadır. Gelir idaresi bakanlığı sayfası, e devlet sayfası ve anlaşmalı mobil bankacılık ve internet şubeleri üzerinden de ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Trafik cezalarını ödeme ile alakalı çok fazla merak edilen konu başlığı bulunuyor. Bu noktada sizler için gerekli olan araştırmaları yaptık ve önemli sonuçlar aldık. İlk olarak Vergi dairesi üzerinden kredi kartı ile trafik cezası ödeme konusunda önemli içerikleri sunacağız. Bu noktada bilgi almak ve buna göre değerlendirme yapmak adına bizi takip edebilirsiniz.

Kredi Kartı ile trafik cezası ödeme
Kredi Kartı ile trafik cezası ödeme

Resim F. Muhammad tarafından Pixabay‘a yüklendi 

GİB üzerinden kredi kartı ile trafik cezası ödeme

İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden ödeme yapmak adına ilk olarak gelir idaresi başkanlığı web sitesi gib.gov.tr giriş yapmanız gerekir. Hızlı işlem menüsü  bu noktada sizlere yardımcı olmaktadır. İnteraktif Vergi Dairesi sitesine erişim sonrasında sizlere sunacağımız aşağıdaki adımları takip etmeniz yardımcı olacaktır.

 • An ekran üzerinde hızı menüde MTV ve trafik cezası ödeme bağlantısına tıklamanız gerekir.
 • Açılan pencere üzerinde araç plakası, kimlik numarası ve vergi dairesi gibi bilgiler girilir. Özel plakalı olan araç sahipler için buna özel plaka bölümü evet olarak seçilmelidir. Sol alt kısımda yer alan güvenlik kodu girildikten sonra sorgula bağlantısı üzerinden erişim kurulmalıdır.
 • Ekran üzerinde karşınıza en başta MTV bilgileri çıkmaktadır. Trafik cezası için sağ üst kısımda yer alan beyanlı trafik cezası ödeme bağlantısına tıklamanız gerekir.
 • Başkasının borcunu ödeme isterseniz, başkası adına beyanlı trafik cezası ödeme istiyorum altında kutucuk tıklanmalıdır.
 • Beyanlı trafik cezası ekranında cezaya ait olan sıra numarası ve seri numarası doldurulmaktadır.
 • Eğer ceza sisteme giriş yapmadıysa; ilgili bilgilerin doldurulması gereken uyarı ekranı karşınıza çıkar.
 • Uyarı ekranında tamam seçeneğine tıklamanız halinde ceza ile bilgileri görebilirsiniz.
 • Ceza, eğer ki tebliğ edilen tarihten sonra 15 gün içinde ödenirse %25 oranında indirim uygulanmaktadır.
 • Ödeme ekranında kart bilgilerini doldurduktan sonra ödeme seçeneğine tıklamalısınız.
Kredi Kartı ile trafik cezası ödeme
Kredi Kartı ile trafik cezası ödeme

E-devlet üzerinden kredi kartı ile trafik cezası ödeme

Yukarıdaki ödeme seçeneği haricinde, E-devlet üzerinden de İnteraktif Vergi dairesine ulaşabilir ve sonrasında kredi kartı ile trafik cezası ödeyebilirsiniz. Bu işlemi yapmak adına takip etmeniz gereken adımları yazımızda sizlere ifade edeceğiz.

 • E devlet şifresi ve TC kimlik numarası ile sisteme erişim kurduktan sonra, sorgulama ekranına İnteraktif Vergi Dairesi yazılarak, GİB online sistemine giriş yapabilirsiniz.
 • Uygulamaya git bağlantısına tıklamanız gerekir.
 • Ödeme ve borç işlemleri menüsü üzerinden beyanlı trafik cezası ödeme seçeneğine tıklamalısınız.
 • Sonrasında cezaya dair bilgiler doldurulur ve öde bağlantısına tıklanır.
 • Kart bilgileri doldurma işlemi sonrasında ödeme yapılır.

İnternet Bankacılığı Kredi kartı ile trafik cezası ödeme

Sadece anlaşmalı olan bankalar aracılığı ile mobil ve internet üzerinden trafik cezası ödenebilir. İnternet ve mobil bankacılık ödeme menüleri içinde yer alan trafik cezasına tıklamanız halinde kredi kartı ile ödeme yapmanız mümkündür. Çok sayıda banka bu noktada sizlere yardımcı olacak içerikler sunar.

Kredi kartı yöntemi ile ödeme yapmak günümüzde pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Bu avantajlar arasında taksit, sonraki ay ödeme yapma gibi imkanlar da yer alıyor. Her geçen gün devam eden ifadeler ve bundan daha fazlası için bilgi almak adına bizi takip etmeniz son derece önemlidir. Online bilgi almanın çok farklı ve önemli yöntemleri olduğunu biliyoruz. Gerekli olan içerikleri sitemiz üzerinden rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Kredi Kartı ile trafik cezası ödeme
Kredi Kartı ile trafik cezası ödeme

Mobil bankacılık ve diğer bankacılık yöntemleri her geçen gün daha etkili bir şekilde imkanlar sunar. Hangi yöntemler ile ödeme yapılacağı, hangi seçeneklerin daha aktif olduğu gibi bilgileri buradan net bir şekilde sunabiliriz. Her geçen gün artan talepler ve daha fazlasını da sizlere sunmak adına gerekli olan adımları net bir şekilde atabilirsiniz.

Ödemelerinizi sadece anlaşmalı olan bankalar ve mobil kanallar üzerinden yapmanız mümkündür.  Akbank, Halk bankası, iş bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası,  Deniz Bank, Ziraat Bankası, TEB, Finansbank, TEB üzerinden ödemelerinizi yapabilirsiniz. Güncel banka bilgileri ve daha fazlası için de sitemizde yer alan bilgileri takip etmeye devam edin.

Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödeme noktasında aklınıza takılan tüm soruları aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] oranında 3074 usulsüzlük cezası kesilir. Bir vergi dönemi boyunca şirket başına verilecek ceza tutarı 190.000 Türk lirasını […]

Bursa yardım dernekleri (10 Dernek) 2022 Güncel

sol gozun segirmesi ne anlama gelir

Sol Gözün Seğirmesi Ne Anlama Gelir?