in

Muğla Ören Kamp Alanları – 5 Yer

mugla oren kamp alanlari 3
mugla oren kamp alanlari 3

Muğla Ören kamp alanları, son dönemlerde pandeminin de etkisiyle, şehir hayatından sıyrılıp, kendini doğayla baş başa bırakmak isteyenler için vazgeçilmez bir etkinlik haline gelmeye başladı. Sizlere bu yazımızda Muğla Ören kamp alanları, Muğla’da kamp yapılabilecek yerler, ücretsiz kamp alanları, çadır kampı konularında detaylı bir bilgilendirme aktarmaya çalışacağız. Muğla Ören ve Muğla kamp alanları ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları konu altından yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz.

Muğla Ören neresidir?

Ören; Muğla’nın Milas ilçesine bağlı bir mahalledir. Gökova Körfezi’ne kıyısı bulunan Ören’in tarihsel süreci de bir hayli eskiye dayanmaktadır. Eski dönemlerde ve Romalılar zamanlarında Keramos adıyla anılan Ören’de pek çok eski kalıntıya denk gelinebilmektedir. Muğla’ya 58 kilometre, Milas’a 50 kilometre, Bodrum’a ise 60 kilometre mesafede bulunan Ören’e hem karayolu hem de teknelerle denizyolu üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir.

Ören turizm ve otelleri

Önceki yıllarda küçük bir belde olan ve tarım ile balıkçılıkla geçinen Muğla Milas Ören mahallesinde son yıllarda turizm patlamaları yaşanmaktadır. Gökova Körfezi’nin şirin bir cazibe merkezi haline dönüşen Ören’de oteller, butik oteller ve kamp alanları sayısı her geçen gün artmakta, ören camping macerası gelişmektedir. Ayrıca Ören’de seyir terası yer almakta olup yamaç paraşütü de yapılabilmektedir.

Ören otelleri

Ören’de turistlerin en çok tercih ettiği oteller aşağıdaki gibidir:

 • Club Pomalin Butik Otel
 • Mis Hotel Karya
 • Hermess Hotel
 • Erpey Ferah Otel
 • Doğruer Boutique Hotel & Spa
 • Dolunay Suit & Beach

Burada yer verilen otel bilgileri kullanıcıların ve ziyaretçilerin en yüksek puanlama yaptığı oteller olup Muğla Milas Ören’deki oteller bunlarla sınırlı değildir. Daha pek çok otel bulunmaktadır.

Ören plajı nasıl?

2010 yılından 2020 yılına kadar 10 yıl boyunca her sene A kalite sınıfı deniz suyuna sahip olan Ören plajı; 50 metrelik sahil genişliğine sahip olup güvenli alanda en derin deniz seviyesi 12 metredir. Deniz ve sahil zemini çakıldan oluşan Ören plajından aynı anda 1500 kişi faydalanabilmektedir. Ayrıca Altınkum Plajı da örende bulunup tatil severlere güzel bir çeşitlilik sunmaktadır.

Muğla Ören Kamp Alanları
Muğla Ören Kamp Alanları

Resim chulmin park tarafından Pixabay‘a yüklendi 

Kampçılık nedir?

Kampçılık, doğa severlerin en büyük tutkusudur. Genellikle çadırın tercih edildiği ama karavanla da yapılabilen eğlenceli bir doğa etkinliğidir. Kamp severler, şehir ve iş hayatından kaçıp stres atmak amacıyla kendilerini doğanın içine bırakırlar. Doğayla baş başa, kendi çadırlarında geçirilen zaman içerisinde hem temiz bir oksijenin hem de stresten uzak kalmanın tadını çıkarırlar.

Ülkemizde pek çok kamp alanı, çadır kamp yeri bulunmakta olup bunların büyük kısmı cüzi bir gecelik ücret talep etmektedir. Ücretsiz olan kamp alanları da bulunabilmekte olup kamp severler güvenlik, temiz su, tuvalet, banyo ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ücretli kamp alanlarına daha fazla yönelmektedir.

Muğla Milas Ören’de de birçok kamp alanı yer almakta olup kamp severlerin ilgisini çekmekte ve ören camping tercih edilebilmektedir. Şimdi gelelim Muğla Ören kamp alanlarına…

Muğla Ören Kamp Yerleri

Muğla Ören; ormanın içinde, ağaçların altında, yeşille mavinin buluştuğu Gökova Körfezi’nin içinde, plajları ve denizleri temiz şirin bir tatil beldesidir. Muğla Ören deniz turizmi, yamak paraşütü, doğa turizmi açısından tercih edilen bir yer olmakla birlikte kampçılık ve kamp severler içinde tercih sebebidir. Ege’nin temiz havası içerisinde yer almak, doğayla baş başa kalmak ve şehir hayatından sıyrılıp stresten uzak durmak, kendi çadırlarında zaman geçirmek isteyenler için güzel bir fırsattır Muğla Ören kamp alanları.

Ayrıca çevresinde de pek çok doğal ve tarihi güzellikler barındırır. Örneğin Knidos antik kenti, Kabak koyu ve taş evlerin arasında yürüyüşler yaparak oldukça hoş vakit geçirmeniz mümkün. Burada kamp yapmak isteyenlere hem ücretli hem ücretsiz imkanlar yer alabilmektedir. Sizler için Muğla Ören kamp yerlerinin listesini hazırladık.

Muğla Ören Kamp Alanları
Muğla Ören Kamp Alanları

Resim Pexels tarafından Pixabay‘a yüklendi 

Muğla Ören’de Kamp Yapılabilecek Yerler

 • Ören Tatil Köyü ve Kamp Alanı
 • Nezihat Abla Kamp Alanı
 • Defne MO Camping
 • Çökertme Kamp Evleri
 • Ceramos Outdoor

Bu alanlar kamp tutkunlarının tercih edilebileceği alanlar olup, doğa severlerin ilgisini çekebilecek ağaçların altında yemyeşil ortamlar sunmaktadır. Yer verilen otel ve kamp alanlarının hiçbiri ile uzaktan yakından bir alakamız bulunmayıp, internet ve sosyal medya ortamlarından ziyaretçilerin ve turistlerin ilgisini çeken ve yüksek oy almış alanlar sizler için listelenmiştir. Lütfen sizler de tatile çıkmadan önce detaylı araştırmalarınızı ve son kontrollerinizi yapınız.

Muğla Ören kamp alanları, Muğla Ören kamp yerleri, ören camping, Milas ve Muğla kamp alanları ile ilgili diğer detaylı merak ettiğiniz tüm noktalarda lütfen konu altında bulunan yorum bölümünü kullanın ve bizlere geri bildirimler sunun. Sizin için detaylı araştırma yaparak sorularınıza çözümler arayacağız.

Muğla Ören Kamp Alanları
Muğla Ören Kamp Alanları

Resim Kanenori tarafından Pixabay‘a yüklendi

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Antik Kentler hakkındaki yazımız burada tamamlanmış olup Muğla Ören kamp alanları başlıklı yazımızı okuyarak tüm detayları […]

almanya iltica basvurusu 2022

Almanya İltica Başvurusu 2022

avrupa ulkelerinde serbest dolasim saglayan vize 1

Avrupa Ülkelerinde Serbest Dolaşım Sağlayan Vize